Як працює центр реабілітації для дітей з інвалідністю в Луцькій громаді
У селі Жабка Луцького району діє Центр комплексної реабілітації «Фенікс». Нині тут перебувають 53 дитини. У закладі надають допомогу дітям з ураженнями нервової системи та ортопедичними захворюваннями.
Про це Суспільному розповів завідувач медичного закладу Олег Лопатін. З його слів, курс реабілітації триває 14 днів, однак на нього треба чекати через великі черги й попит.
«З тими подіями, що відбуваються, в Україні пошкоджено багато реабілітаційних центрів на сході та півдні. До нас багато дітей їде, черга.. Такого раніше у нас не було, а зараз все розписано по жовтень місяць. Дуже недостатньо зараз і нашого центру, бо на Волині є 5,5 тисяч дітей з інвалідністю», — сказав Олег Лопатін.
Як відбувається реабілітація у пацієнтів
Мама шестирічного Матвія Галина Андрєєва розповіла: її син проходить курс реабілітації щороку. Одне із занять, яке відвідують — це заняття з працетерапії.
«Перший раз приїхали, коли Матвію було три роки, зараз йому вже шостий рік. Після двох трьох тижнів роботи з фахівцями я бачу успіхи у своєї дитини», — каже жінка.
Фахівчиня з працетерапії Олена Артишевська зазначила, що на таких заняттях використовують різноманітні техніки, зокрема арттерапію і декоративно-ужиткове мистецтво.
«На наших заняттях діти або компенсують те, що вони не можуть зробити, або ми намагаємося відновити втрачену функцію», — сказала ерготерапевтка.
Декілька разів на рік займається зі спеціалістами 16-річний Антон із Рівненщини. Його мама Олена Зектер зазначила: результатами сина задоволена.
«Результати дуже гарні. Він в нас взагалі не ходив. Ми пізно дізналися про цей санаторій. Він самостійно не ходить, а з палочкою з підлокотніками ходить, понад стіною, сам став себе вже обслуговувати», — говорить рівненчанка.
Приїжджає у «Фенікс» тричі на рік впродовж чотирьох років Наталія Бабік з Рівненської області. Каже, що реабілітація її 14-річного сина Іллі дає користь і результати помітні.
«Став вирівнюватися, бо нас обірвана зв’язка та, що тримає голову. Ми де тільки не їздили, а найбільше сподобалось тут. Він не міг лягти на спину. Йому зараз вирівняли, він став лягати сам і став витягатися хлопчик. У нього була травма», — сказала жінка.
Реабілітологиня Тамара Герасимик, яка працює в закладі орієнтовно 30 років, розповіла: результати роботи в дітей дають зрозуміти, що праця приносить користь.
«Завжди тішить, коли діти мають досягнення, серед наших дітей є два чемпіони: Окапінський Ярослав і хлопчик із тенісу має дуже гарні місця.Коли до нас приїжджають батьки, то ми кажемо, що ДЦП не вирок, якщо вкладати багато часу. За кожною дитиною обов’язково стоїть мама і трошечки ми звичайно», — додала реабілітологиня.
Щороку допомогу в центрі комплексної реабілітації «Фенікс» отримують фахівців майже 2 000 дітей з усієї України в рамках пакета послуг від Національної служби здоров'я України, зазначив завідувач центру Олег Лопатін. З його слів, заклад розрахований на сотню пацієнтів, разом з дітьми допомогу фахівців можуть отримати й батьки.
Довідково: Центр комплексної реабілітації «Фенікс» є структурним підрозділом Волинського територіального медоб’єднання захисту материнства і дитинства.