Як зберегти колеуси взимку: простий метод живцювання

Колеус

Колеуси – це справжня окраса саду чи кімнати завдяки своєму унікальному малюнку листя. Але осінь і зима стають випробуванням для цих теплолюбних рослин. Щоб уникнути втрати колекції улюблених сортів, оптимальним рішенням є живцювання.

Про це пише видання «Зелена садиба».

Живцювання колеусів

Звичайно, колеуси краще живцювати весною чи влітку. В пору активного зростання їх живці приймаються майже гарантовано. Але насправді колеуси можна живцювати практично в будь-яку пору року. Навіть взимку відсоток успіху буде дуже великим.

Які живці і як нарізати у колеуса?

Колеуси живцюють виключно верхівками пагонів. Бажано, щоб живець мав 2-3 пари листя, але і коротші пагони – з однією парою листя – досить гарно вкорінюються. Орієнтуватися варто на довжину пагонів в 10-15 см. Найбільш життєздатні живці – нарізані внизу куща з гілочок, що вже трохи здерев’яніли.

Нарізавши живців, дайте їм спокій приблизно на годину, зрізи мають трохи підсохнути. Можна їх для профілактики присипати попелом, але це не обов’язково.

Живцювання колеусів у воді

Найпростіший спосіб розмноження колеусів живцюванням – у воді. Посуд має бути прозорим і зручним для стійкого занурення нижньої частини пагонів у воду. Вода кімнатної температури – чиста, бажано – не з водогону. В крайньому разі, можна її «відстояти».

Живці колеуса у баночках чи склянках розміщують так, щоб під водою опинилося 1-3 см нижньої частини пагона. Не ставте багато живців в одну склянку. Достатньо 5-6. Листя не повинно потрапляти у воду.

Воду періодично треба міняти на свіжу. Якщо вона випаровується – доливати. Якщо низ пагона підгниває, його можна обрізати – оновити.

Зазвичай перші корені на живцях з’являються впродовж другого тижня після того, як вони були поставлені у воду. Якщо живці дуже молоді, або були занурені у воду занадто, вони можуть викривлятися. Це не є проблемою. Пересаджені у горщики такі живці колеуса швидко виправляються.

Пересаджують в горщики живці колеуса, що пустили корінці у воді, коли останні виростуть приблизно до 1 см довжиною.

Колеус не любить занадто вільного простору в горщиках, тому на зиму живці дуже зручно висаджувати по кілька штук в один горщик. Весною їх можна буде розсадити по різних горщиках, або після настання сталого тепла – у відкритий ґрунт.

Читайте також:

Можливо зацікавить