«Його побратими обовʼязково підуть далі — до Перемоги»: спогади про 22-річного Героя з Волині
![«Його побратими обовʼязково підуть далі — до Перемоги»: спогади про 22-річного Героя з Волині](https://vsn.ua/storage/news/P8KteoGsyox5qFxQd9lU7ie8JR8VK1S3xvYXb3W4.png)
25 лютого 2022 року Павло Заліпа, житель села Комарове Ратнівської громади, стояв у чергах до київського ТРО в надії отримати зброю й писав, що не може просто сидіти ще один день, що багато людей ідуть воювати без досвіду.
Тоді він зброю не отримав і почувався не на своєму місці вдома, пізніше, вже будучи військовим, казав, що не зміг би проживати війну цивільним, – пишуть у фейсбуці в спільноті «Типове Ратне».
Паша готувався підписати контракт відразу після завершення навчання на бакалавраті — дивився відео, які мали б допомогти йому, коли він потрапить до піхоти (пізніше, коли він став військовим, реготав з того свого періоду, бо реальність була інша).
Саме піхоту він справедливо вважав кістяком армії і всі слова його знайомих військових про те, що хтось має тримати сто кілометрів фронту сприймав як те, що тримати кожен з цих ста кілометрів має саме він. Бо абсолютно в усьому, що він робив, він не боявся брати відповідальність.
![«Його побратими обовʼязково підуть далі — до Перемоги»: спогади про 22-річного Героя з Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/n7i0gZSoGBz8gsX6MqJN0FxPO2lZh8zxA8J9Pv2f.jpg)
![«Його побратими обовʼязково підуть далі — до Перемоги»: спогади про 22-річного Героя з Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/pO5jZ4Ss3nHRcFI8EyrCfI2l3kpzXZuJj9bYj2R5.jpg)
На війні він знайшов чудове оточення, до якого завжди рвався назад, коли приїжджав у короткі відпустки. Він любив їх, а вони любили його, і їм його не вистачатиме.
![«Його побратими обовʼязково підуть далі — до Перемоги»: спогади про 22-річного Героя з Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/sHThGw62uLb3xmUBgkueu48pSHJ19rilPIwLs3hK.jpg)
У Павла було море планів — звісно, як і кожен військовий, про смерть він говорив постійно перед завданнями, але жартома. Він завжди казав, що красивих не бере, і що красиві переможуть. Павло загинув під час штурму позицій противника в районі Авдіївського коксохімічного заводу.
Він зачарувався Донеччиною і бачив там усе, заради чого варто йти далі, як він і підписав одне зі своїх фото. Він любив фото на плівку — і лишив нам багато чудових моментів зі свого нового військового побуту.
Його побратими обовʼязково підуть далі — до Перемоги...
![«Його побратими обовʼязково підуть далі — до Перемоги»: спогади про 22-річного Героя з Волині](https://vsn.ua/storage/image-icons/WK8m3FBC73ymQj7PoDYZVRf1nLgea6BplY1hvecj.jpg)
Читайте також:
- «Таких командирів замінити дуже складно»: білорус, який загинув за Україну, на Волині знайшов вічний спочинок
- Найсумніша шкільна зустріч: на Волині однокласникам-Героям встановили меморіальні дошки
- «Найважчі пацієнти – з мінно-вибуховими травмами»: лікар-анестезіолог з Волині розповів про роботу в одній із лікарень прифронтового Запоріжжя