«Завезіть нам людей»: у волинському селі проживає лише дві сім’ї
![«Завезіть нам людей»: у волинському селі проживає лише дві сім’ї](https://vsn.ua/storage/news/XrXOjTJSxpuWysw6F60RcKrpn9Fz6pGB5D2SVvWs.png)
У селі Писарева Воля Оваднівської громади нині проживає лише дві сім’ї. Найближчі села Ліски й Білин – за чотири кілометри, за 12 – кордон із Польщею.
Наразі в громаді проживає 68-річний Володимир Петрук з неповнолітніми дітьми та його сусідка Ольга з сім'єю, розповіла Суспільному староста Іванна Бельзюк.
На початку повномасштабного збройного вторгнення Росії в Україну, пропонували людям, які виїздили з окупованих територій, приїхати у Писареву Волю, але охочих не було, говорить провідна спеціалістка Оваднівської сільської ради Надія Антонюк.
![«Завезіть нам людей»: у волинському селі проживає лише дві сім’ї](https://vsn.ua/storage/image-icons/G6uFfYS8z0rmJ9RvI7eY2tTcWlEhHsCm8x7Q22sb.jpg)
До Писаревої Волі веде дорога, збудована за радянських часів, автобус не їздить, немає ні магазину, ні школи, ні пошти. Чисте повітря і мальовнича природа компенсують відсутність інфраструктури, каже місцевий житель Володимир Петрук. Його донька навчається в училищі, на кравця. Цього року син Володимир закінчив дев'ять класів і хоче навчатися у Ковелі у військовому ліцеї.
"Немає сусідів злих, а так усе добре. Просто допомагаю татові й усе. З 8 років на тракторі їжджу", — каже хлопець.
![«Завезіть нам людей»: у волинському селі проживає лише дві сім’ї](https://vsn.ua/storage/image-icons/2jIJ1dYOi8EDJzbroGJk6bZXlUOnm0PMwUxRuLEq.jpg)
Володимир Петрук у 1986 році мав можливість залишитися у Сполучених Штатах Америки. Тоді отримав дозвіл від радянської влади поїхати до дядька у Маямі, який після визволення з німецького табору у роки Другої світової виїхав в Америку. Рідня навіть приготувала йому житло, але чоловік повернувся в рідне село.
Друга жителька Писаревої Волі живе на іншому кінці села, серед 25 хат пусток. Ольга має господарство, садить городину, у магазин їздить в сусідні села Білин, або Ліски. Два сини вже старші, живуть у місті.
![«Завезіть нам людей»: у волинському селі проживає лише дві сім’ї](https://vsn.ua/storage/image-icons/LcksfpXGLkxJ5shC9J3PFhuZDlZOwWm1uG477F3N.jpg)
"Поселіть нам людей тут, щоб було до кого привітатися. Завезіть нам людей! Дорога у нас є, воду проведемо. Світло є завжди", — говорить жінка.
У 1991 році у селі офіційно було зареєстровано 30 людей, нині ж — вісім, каже староста села Іванна Бельзюк.
Читайте також:
- 42 хати пустують, залишилося 70 людей: на Волині зникає унікальне село
- Дбають про майбутній урожай, тримають свиней та корів: як живуть у селі на Волині