Капусту найкраще садити у травні: найкращі дні за місячним календарем, заборонені місця для вирощування

Навіть досвідчені городники іноді дивуються, чому капуста погано росте або зовсім не дає врожаю. Причина часто криється не у погоді чи насінні, а у допущених помилках — невдалому місці для посадки та неправильних добривах.
Про місця, в яких садити капусту не варто взагалі і про добрива, якими капусту не слід підживлювати, - пише Сенсація.
Перш за все, капусту не слід садити на місцях, де раніше росли інші культури родини хрестоцвітних, такі як редис, броколі чи кольорова капуста. Ці рослини мають схожі хвороби та шкідників, що люблять їх поїдати. Це може призвести до виснаження ґрунту і виникнення проблем з капустою, як-от хвороби кореневої системи чи інші захворювання. Тому на таких місцях капуста не буде рости добре.
Не варто висаджувати капусту на низинах, де застоюється вода. Волога в ґрунті може призвести до загнивання коренів і сприяти розвитку грибкових хвороб. Це місце для капусти абсолютно не підходить, адже вона потребує добре дренованого ґрунту. І ще одна помилка — це посадка капусти в тіні. Вона потребує достатньо сонячного світла для нормального росту, тому на ділянках, де постійно падає тінь, капуста просто не принесе хорошого урожаю.
Що стосується добрив, то є кілька варіантів, яких краще уникати при підживленні капусти. Одне з них — це органічні добрива з високим вмістом азоту, такі як свіже гнойове добриво. Хоча воно й корисне для багатьох культур, для капусти це може бути занадто. Причиною цього є те, що надлишок азоту сприяє росту великих листків, але значно знижує якість самої капусти (головок). В результаті, капуста виросте красивою, але малою і недостатньо щільною.
Крім цього, не бажано застосовувати фосфатні добрива з високим вмістом фосфору. Вони можуть надлишково підживити кореневу систему, що призведе до неправильного розвитку рослини, а в деяких випадках навіть до її занепаду. Ще одне добриво – з високим вмістом калію, особливо якщо вони використовуються без урахування балансу з іншими елементами. Надмірне підживлення калієм може зменшити засвоєння інших важливих мінералів, що негативно позначиться на стійкості капусти до хвороб та якості всього урожаю.
Необхідно пам’ятати, що розсаду можна садити у відкритий ґрунт тоді, коли на ній буде не менше чотирьох листочків.
За посівним календарем 2025 року, найсприятливіші дні для садіння розсади капусти:
- у травні — 4-8, 12-20, 22-24, 27, 29 числа;
- у червні — 2-6, 10-13, 17, 22, 25-30 числа.
Читайте також:
- Місячний посівний календар на кінець квітня - початок травня 2025: що обов'язково посадити, сприятливі дні
- Чому баклажани гірчать і як цього уникнути: 5 найпоширеніших помилок городників
- Коли садити картоплю у 2025 році вкінці квітня - на початку травня: точні дати для найкращого врожаю