Дві доньки втратили батька: спогади про Героя з Волині 39-річного Андрія Хомича

Полеглому захиснику з Волині Андрію Хомичу навіки 39... Герой загинув 29 жовтня, виконуючи бойове завдання на Запорізькому напрямку.
Спогадами про Героя поділилися на платформі Історії Полеглих Воїнів України.
Старший навідник Збройних сил України, учасник російсько-української війни народився в с. Кукли Маневицького р-н Волинської області. Згодом переїхав разом із батьками у с. Велика Яблунька, де і пройшло його дитинство та юність.
1991 року пішов до першого класу Великояблунівської школи. Після закінчення школи вступив до Маневицького професійного ліцею, де здобув професію «столяр, будівельний тесляр» та з цією професією пов'язав своє майбутнє життя.
Осінню 2003 року був призваний на строкову службу до армії. 20 грудня прийняв військову присягу, службу продовжував у м. Ужгород в прикордонних військах, чим дуже пишався. У 2005 року закінчив службу та почав працювати за професією. Їздив на будови по всій Україні та за кордон.
Будучи дорослою людиною та свідомим громадянином своєї держави, несучи ідею патріотизму завжди у своїй голові та серці, свідомо прийняв рішення, від якого не відмовлявся ніколи, залишивши роботу за кордоном. У січні 2015 року знову пішов до лав ЗСУ воювати в зоні АТО. Служив у Луганській та Донецькій областях, поблизу м. Соледар, був старшим навідником артилерійської установки.
Під час служби був нагороджений відзнакою президента України «За участь в Антитерористичній операції». За 14 місяців службу неодноразово маю контузії, втратив чимало здоров'я. Не зважаючи на всі життєві обставини, продовжував жити і працювати далі. Але не зміг змиритися з тим, що «російський чобіт топче рідну землю», гинуть діти, руйнуються міста та села, проливають без невинну кров. Тому зимою 2020 року наш патріот пішов на контрактну службу в зону ООС. Служив в/ч А -0998 в 24 бригаді імені Короля Данила Галицького, де був старшим навідником самохідного артилерійського взводу самохідної артилерійської батареї самохідного артилерійського дивізіону. Також мав відзнаки подяки та нагороди.
В лютому 2022 року одружився вдруге та побудував сім'ю, разом із дружиною проживали у Великомостівській громаді у с. Волиця Львівської області Червоноградського р-н.
Під час повномасштабного вторгнення знаходився у Польщі, де мав хорошу роботу. Не роздумуючи повернувся в Україну та був призваний на військову службу у квітні 2022 року. Служив в 65 бригаді на посаді старшого навідника спочатку артилерійської установки, згодом мінометної установки, займався евакуацією поранених та загиблих, а також був піхотинцем. Був завжди на позитиві, чим піднімав бойовий дух побратимів. Люто ненавидів рашиського ворога, за що отримав від побратимів позивний «ЗВЄР».
Під час служби в серпні 2022 року в Андрія народилася донечка Тетяна, яку тато зміг взяти на руки лише через два місяці після народження. Протягом 2023 - 2024 року мав лише дві короткотривалі відпустки, які для сім'ї та родини пробігали як один день.
Крайній раз Андрій був у відпустці в серпні місяці 2024 року, приїжав до донечки на день народження. 30 жовтня прийшла чорна звістка у родину, що 29 жовтня старший солдат навідник Хомич Андрій Валентинович загинув під час виконання бойового завдання в населеному пункті Новоданилівка Запорізької області.
Наш Герой, назавжди повернувся до рідної домівки Героєм «на щиті» 4 листопада 2024 року. Поховали молодого Героя на місцевому кладовищі у с. Велика Яблунька 5 листопада з усіма військовими почестями.
У Андрія залишилися дружина, дві донечки, батьки, та сестра з сім'єю.
Нагадаємо, рідні просять небайдужих підтримати петицію про присвоєння загиблому звання Героя України. Залишилося кілька днів, щоб зібрати потрібну кількість голосів. Підтримати петицію - можна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/242462
Читайте також:
- «Мамо, не плачте! Хто, як не я, має моїх дітей захистити?»: поховання Героя з Волині здійснювали вісімнадцять священників
- «Сестра ховала мій паспорт, щоб не пішов воювати»: історія мінометника Романа з Волині
- Загинув, рятуючи побратима, і дев'ять місяців вважався зниклим безвісти: спогади про Героя з Волині Романа Кондратюка