За десять хвилин зібрався і пішов захищати Україну: історія полеглого воїна з Волині

У ніч на 5 червня 2024 року через важку хворобу обірвалося життя 49-річного мешканця села Городок Миколи Борисюка, який із перших днів повномасштабної російської агресії став до лав оборонців рідної держави.
Пише видання «Нова доба».
Микола Павлович мав фах тракториста, який свого часу здобув у Маневицькому СПТУ. Працював на різних роботах в Городоцькому лісгоспі, їздив на заробітки. Від початку широкомасштабного вторгнення росії служив у розвідці 110-ої окремої механізованої бригади ім. генерал-хорунжого Марка Безручка. Ще весною 2022 року він потрапив на Донеччину в саме пекло бойових дій – під м. Авдіївка, яке росіяни безупинно обстрілювали та атакували.
«Тільки братові подзвонили й повідомили, що він є у списках тих, хто має з’явитися у ТЦК та СП, він за десять хвилин зібрався і поїхав туди. Сказав, що ні в якому разі не буде сидіти вдома, – згадує його сестра Тамара Мишковець. Серед п’яти дітей у їхній батьківській сім’ї вона найстарша, а він був наймолодшим. І в дитинстві його гляділа, й коли всі сили покидали брата через хворобу, то його доглядала. Помер вже і їхній ще один брат, і її чоловік відійшов у засвіти».
На початку травня 2022 року Миколу Борисюка під Авдіївкою було поранено. Кілька місяців лікувався від трьох вогнепальних ран. Далися взнаки й великі фізичні навантаження – його стали підводити ноги. Коли повертався на службу, просив побратимів, аби зустріли й допомогли піднести рюкзак із речами. Попри це, чоловік знову став у військовий стрій – перебував у Русиному Яру на Донеччині.
«Він дуже хотів служити. Казав, що там більше потрібний, ніж вдома, бо мешкав сам після розлучення з дружиною, з якою прожили разом шістнадцять років. Любив своїх вже заміжніх донечок Анастасію та Марину, внучку Домініку, був дуже радий, коли вони його провідували. Але живуть далеко, то і нечасто могли навідувати його. І мої доньки, внуки, у нього бували, та все ж проживав він один. Часто повторював: тут я сам-собою, а там хлопцям можу бути корисним. Проте на це в нього вже не було здоров’я, йому дуже боліли ноги, та й дошкуляли інші хвороби. Він багато часу пробув у різних госпіталях, – розповідає Тамара Павлівна. – Урешті, якось намацав у себе гулю на шиї. Його відправили на обстеження і виявилося, що в нього рак».
Лікуватися Микола Борисюк попросив, аби його скерували в Луцьк. Там йому все було знайомим, адже це вже його рідна сторона. Але він не надто вірив у своє одужання.
« Брат пройшов дві хіміотерапії, після яких йому лиш погіршало, а на третю їхати вже навідріз відмовлявся. Говорив, що все одно це йому не допоможе і чи так, чи сяк, а все одним закінчиться… – з болем каже Тамара Павлівна. Додає вона, що крайні півтора тижні вже ночувала біля нього, бо йому було зле, а в останній день братові покращало, й він її випровадив додому, а сам помер. Це побачила його сусідка Галина, яка і по кілька разів на день забігала, аби провідати чоловіка та допомогти чим потрібно».
П’ятого червня в Городку велелюдною громадою із усіма військовими почестями попрощалися зі спочилим Воїном. Дякували йому і за те, що був для них добрим і безвідмовним у допомозі односельчанином, й за те, що захищав Україну від ворожої навали.
Юлія МУЗИКА
Читайте також:
- Мріяв одружитися та мати дітей: Герою з Волині навіки 26
- Загинув, прикриваючи побратимів: 18-річному воїну просять присвоїти державну нагороду
- Ціною власного життя врятував своїх побратимів: історія Героя з Волині