М’яка, волокниста й ароматна: рецепт паски від волинського блогера-пекаря

Волинський блогер-пекар Дмитро Жуковець поділився рецептом паски, яка не лише тішить ароматом і смаком, а й вражає своєю структурою — волокнистою, м’якою та повітряною. Секрет — у правильній опарі, холодних інгредієнтах і любові до кожного етапу приготування.
Про те, як швидко приготувати випічку, волинянин розповів у соцмережах.
Найпершим кроком є приготування опари. Для неї потрібно всього три інгредієнти: 40 г борошна, 20 г води кімнатної температури та 0,5 г пресованих дріжджів. Опару залишають дозрівати при кімнатній температурі на 12–16 годин — найзручніше зробити це з вечора.
Для тіста знадобляться:
- уся опара;
- 225 г борошна (пекарі рекомендують брати високоякісне, наприклад, Zernari Select);
- 100 г холодного молока;
- 50 г цукру;
- 10 г дріжджів;
- 70 г жовтків (приблизно 4–5 шт.);
- 5 г солі;
- 100 г вершкового масла жирністю 82%;
- по 100 г світлих та темних родзинок;
- 5 г цедри апельсина.
Усі інгредієнти повинні бути з холодильника.
Приготування тіста — справжня пасхальна медитація: змішати борошно, бігу, молоко, цукор, дріжджі та половину жовтків. Після першого вимішування додати інші жовтки із сіллю, а потім — вершкове масло в три етапи. Наприкінці — родзинки з цедрою.
Далі тісто має пройти кілька важливих етапів: бродіння 2–2,5 години при кімнатній температурі, короткий відпочинок після формування та фінальна розстійка — ще 2–2,5 години при 27–28°C.
Перед випіканням паску можна змастити жовтком і посипати мигдалевими пелюстками або ж покрити кракелюром. Випікають при температурі 170°C з конвекцією близько 22–25 хвилин — до внутрішньої температури тіста 96°C.
Після випікання — ще одна важлива деталь: паску необхідно перевернути та залишити охолоджуватись у підвішеному стані. Це допоможе зберегти форму та м’якість.
Читайте також:
- 10 кулінарних секретів, щоб паска вдалася з першого разу: поради від луцької фудблогерки
- Кам’яні крашанки на Великдень: покроковий рецепт фарбування натуральними барвниками
- Чи можна пекти паски у Страсну п’ятницю: що кажуть священники