При посадці дині покладіть в лунки цю «підживку»: 1 чайна ложка і плоди виростуть солодші за мед

Диня — одна з найсолодших та найулюбленіших літніх культур, але щоб вона справді тішила ароматом і смаком, важливо правильно її підживити ще під час посадки. Досвідчені городники радять додати в лунки ефективну «підживку», яка суттєво вплине на врожай.
Агрономи зауважують, що диня має свої вимоги і до якості ґрунту, і до його структури, і до типу підживлення. Навіть глибина внесення компонентів матиме значення.
В усіх динь – досить чутлива коренева система, яка реагує на будь-які малопомітні зміни в кількості та якості підживлення. Причому найінтенсивніше засвоювання підгодівлі відбувається в перші 3 тижні після пересадки розсади баштанних культур або їхнього проростання.
Тож, під час посадки дині в лунки потрібно покласти оптимальний комплекс поживних речовин. Це і органіка, і макроелементи і буферні компоненти для регуляції рівню вологи. Глибина лунки для насіння динь повинна становити від 20 до 25 см, а її діаметр: 30-40 см. Між сусідніми лунками витримують відстань у 80-100 см, а для сильнорослих сортів дині – і всі 120 см.
Чим глибшою та багатшою поживними компонентами буде луночка, тим швидше розвиватиметься коренева система. Найголовніше правило – не перенаситити її азотними добривами. Інакше усю підживку заберуть собі стебла, а плоди будуть розвиватись погано.
Є базові інгредієнти, без яких не обійдеться жодна динева лунка і працюють вони в комплексі. В першу чергу це, звісно – органіка. Саме вона затримує вологу та формуватиме структуру ґрунту. Наприклад, в лунки перед посадкою динь можна покласти 500-700 грамів несвіжого, перепрілого гною, компост у кількості 0.5-1 літр, який обов’язково перемішують із землею. Також можна додати біогумус у кількості 200-300 грамів, який чудово підходить для використання в складі біосхем.
Гній із соломою в лунки кладуть тільки, якщо земля піщана. У важких ґрунтах це добриво призведе до застою вологи.
Підживлення динь повинно бути регулярним і це стосується не тільки органіки, але й мінеральних добрив. В лунки при посадці обов’язково додають ось такі складові:
- 1 столову ложку подвійного суперфосфату (сприятиме розвитку кореневої системи динь);
- 0.5 чайної ложки сірчанокислого магнію (покращуватиме фотосинтез);
- 1 чайна ложка сульфату калію (підвищить солодкість плодів дині)
В сухому вигляді ці мінерали змішувати не бажано. Спочатку їх поєднують із верхнім шаром ґрунту і тільки потім – додають в лунки.
Читайте також:
- Найкращі сорти ранніх динь: посадіть саме їх
- Що покласти в лунку під час посадки перцю в останні дні травня - на початку червня, щоб виріс величезним і дуже смачним
- Чому огірки треба садити у червні: ви цього не знали