Мобілізація в Україні: що потрібно для отримання відстрочки
Повідомлення про наявність підстав для відстрочки є частиною оновлення даних в ТЦК і СП. Бувають непоодинокі випадки, коли люди, маючи підстави для відстрочки все одно захищають Батьківщину, погоджуючись на добровільну мобілізацію. Тож право на відстрочку – це право, однак його необхідно реалізувати.
Про це сказала юристка Діана Тернова у коментарі «РБК Україна».
Щоб реалізувати своє право на відстрочку, треба враховувати кілька важливих моментів. По-перше, необхідно написати заяву на оформлення відстрочки. До цього потрібно підходити відповідально, обґрунтовано, коротко викласти обставини та з посиланням на Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та попросити надати відстрочку.
До заяви треба додати документи, які підтверджують відповідні обставини для відстрочки. А надалі після проходження ВЛК – очікувати відповідь стосовно надання відстрочки.
Юристка Діана Тернова дала кілька порад щодо оформлення відстрочки:
- Написати обґрунтовану заяву;
- Зібрати та завірити нотаріально всі необхідні документи, які підтверджують право на отримання відстрочки;
- Зареєструвати заяву з документами в ТЦК та СП;
- Не проходити ВЛК, поки не зареєструєте заяву з документами.
Зверніть увагу, що отримати відстрочку можна тільки на підставі військово-облікового документа. Такими документами зараз є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Тобто, скажімо, якщо вам вже 36 років, а ви досі маєте приписне або стару довідку з військкомату, то поки не оновите даний документ, ви не зможете отримати відстрочку.
Читайте також:
- Скандальна мобілізація: чоловік переїхав працівника ТЦК машиною, а потім з товаришем напав на військкомів з сокирою
- У Луцьку чоловік сам прийшов до ТЦК і відмовився від мобілізації, бо «офіцер»: як його покарали
- Мобілізація в Україні: кого першочергово призиватимуть в березні