Що робити, щоб розсада не витягувалася: секрети городників
![Що робити, щоб розсада не витягувалася: секрети городників](https://vsn.ua/storage/news/a7gmCnODqKjly0ciPrbGpqDRhW1kxhflCewRbKnY.png)
Однією з найпоширеніших проблем, з якими стикаються городники при вирощуванні розсади, є її витягування. Це явище часто спостерігається, коли рослини намагаються компенсувати недолік світла або неправильно підібрані умови для росту. Витягнута розсада погано приживається після пересадки.
Впоратися з цією проблемою допоможуть засоби-ретарданти. Це спеціальні препарати, які допомагають врегулювати ріст розсади, - пише ТСН.
Якщо поливати ними рослини, останні точно не будуть надто швидко рости вгору. Тобто їхні стебло та коренева система будуть краще розвиватися.
Ретарданти також допомагають зменшити ризик розвитку захворювання у рослини, що зможе збільшити врожайність на 20-30%.
Чим поливати розсаду, щоб не витягувалася і була міцною
Для квіткових, ягідних та овочевих рослин фахівці радять використовувати засіб під назвою "Атлет". Перед тим, як застосовувати препарат, обов'язково ознайомтесь з інструкцією. Тут дуже важливо розводити за схемою.
Варто звернути увагу, що на кожну рослину потрібно вилити певну кількість отриманого розчину. Точність тут надзвичайно важлива. Наприклад, якщо розсада росте в ящику об'ємом 500 мл, на кожне стебло потрібно додати 100 мл розведеного препарату. А якщо ящик має 250-300 мл об'єму, тоді на одне стебло вистачить 60 мл розчину.
Існують і певні тонкощі, про які потрібно знати перед тим, як поливати розсаду, щоб не витягувалася. Як тільки обробите рослини ретардантом, потрібно створити для них оптимальні умови — не залишати там, де надто сонячно, щоб не було опіків, стежте за температурою повітря (не вище 18-20 градусів).
Ретардантом розсаду обробляють кілька разів з перервою в 5-8 днів. Вперше рослини поливають лише тоді, коли з'явиться 3-4 справжні листочки.
Після оброблення не забувайте 2-3 рази на день обприскувати розсаду звичайною водою.
Як запобігти витягуванню розсади — народні методи
Якщо хімії ви не довіряєте, можете самі приготувати ретардант. Для цього вам знадобляться нашатирний спирт (в ньому міститься азот, який потрібен рослинам) і вода.
Як правильно приготувати препарат? Візьміть 10 л води і додайте 1 чайну ложку нашатирного спирту. Змішайте. Після цього розчин вливається під корінь розсади. Але робити це потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити стебло.
Читайте також:
- Герань випустить величезну кількість бутонів: порада флористів, як оживити калачики
- Ранні сорти помідорів: перший урожай збиратимете вже на початку літа