Щука і окунь: як ловити хижу рибу у листопаді

Коли клює щука в листопаді?

Осінь - це «золота» пора для ловлі хижої риби спінінгом. Для рибалок це чудова можливість зловити великий улов, адже хижаки, такі як щука, окунь та судак, в цей час активно харчуються, накопичуючи сили перед холодами.

Однак ловити хижу рибу в листопаді має свої особливості: зміни в поведінці риби, температурні коливання води і навіть зміни в погодних умовах вимагають від рибалки особливих знань та підходів, - пишуть на сайті Кіровоградського рибоохоронного патруля.

Щука

Восени щуку найкраще ловити в теплі дні, причому різниця між нічною і денною температурою повітря повинна бути максимальною. Відмінно ловиться щука при мінливій хмарності, нормальному тиску, зростання місяці і легкому південному вітрі. На активність щуки досить сильно впливає зниження температури повітря. Цей час щука проводить, чекаючи здобич, яка до того ж повинна бути досить великою, щоб виправдати витрачену на її упіймання енергію. Через холодну воду у водоймі активність щуки короткочасна, а значить, щоб ловля щуки була успішною, потрібно потрапити в момент активності щуки, зазвичай це друга половина дня.

Другий важливий чинник для ловлі щуки - це погода, причому похмура краще, ніж сонячна, тому що тиск має бути стабільним, а в сонячну погоду тиск часто високий, що негативно впливає на рибу.

Але все-таки першорядну роль для успішної риболовлі відіграє наявність риболовного арсеналу. Адже в одній водоймі щука активніше клює на воблери, в іншій - на оберталки. При осінній ловлі звертайте увагу на розмір приманки, вона повинна бути не менше 10 сантиметрів. Гра вибраної приманки повинна бути яскраво вираженою при проводці на малій швидкості, з найбільшою амплітудою коливань. Розмальовку краще вибирати більш холодну, хоча нерідко і яскраві кольори привертають увагу хижачки.

У пошуках щуки не варто проходити повз коряжники і впавші у воду дерева. Під затопленими деревами може зібратися близько десятка «плямистих хижачок». Восени щуку знаходять не тільки в ямах, але і на мілководді. Досить часто хижачка активно годується в затонах, затоках за островами, тому що восени в цих місцях збираються зграї плотви, підлящика, густери. Під час сильного вітру щука часто ховається під кромкою очеретяних залишків .

Окунь

Восени активно починає брати окунь, клювання якого стають впевненими. Часто окунь просто зриває наживку з гачка. У цей час окуня можна ловити і на поплавкову вудку, і на донку, і на резинку, і на спінінг. Восени окуня найкраще ловити в ясну, теплу погоду. Також враховуйте такі фактори як наявність високого тиску, відсутність опадів, молодий місяць і відсутність вітру.

При ловлі осіннього окуня популярні коливальні блешні з високою частотою гри. Восени, як тільки впала трава, і вода стала прозорішою, окунь відмінно ловиться в озерах. З похолоданням, він, розбиваючись на дрібні зграйки, йде з мілин в коряжники і обриви. У листопаді клювання окуня практично припиняється.

Судак

Судака восени краще ловити в теплі ясні дні, при високому атмосферному тиску і убуваючому місяці. Легкий північно - східний вітер і відсутність опадів збільшують шанси рибалки. У світлий час доби судак тримається глибини, а в темний - виходить на мілину полювати. Судак з вузького будови тіла і полює переважно на вузьких рибок. Знаючи це, рибалки вибирають на судака потенційно уловистих воблерів - відповідної конструкції. Кращою проводкою при лові судака на воблер вважається горизонтальна, причому або рівномірна, або з невеликими прискореннями.

Читайте також: 

Можливо зацікавить