Цей простий трюк врятує ваші помідори від фітофторозу — без хімії та витрат

Як захистити томати від фітофторозу

Багато городників, які вирощують томати, знайомі з проблемою фітофторозу. Ця хвороба вражає плоди, роблячи їх жовтими, потрісканими та швидко гниючими, проте існують ефективні способи боротьби з нею.

Про простий трюк, який без хімії та пестицидів попередить появу та розповсюдження фітофтори на грядках з помідорами, пише Телеграф.

Вирощування помідорів у відкритому ґрунті робить їх більш уразливими до фітофторозу, особливо у теплих та вологих умовах. Серед перших ознак фітофтори — темні вдавлені плями і тріщини на плодах, що дозрівають. Типовими симптомами також є коричневе листя, стебла та в’янення всієї рослини.  

Хвороба може переходити від одного плода до іншого і так по всій рослині. Більше того, якщо нічого не зробити, то фітофтора поширюватиметься по всій грядці з томатами.

Попередити цю ситуацію та не дати помідорам заразитися фітофторозом можна. У цьому вам допоможе простий трюк – мульчування ґрунту навколо рослин помідорів. Це допоможе підтримувати комфортну температуру біля коренів томатів і перешкоджати висиханню, а також попередить поширення фітофторозу під час поливу.

Справа в тому, що під час поливу грядок з помідорами, патогени фітофтори, що знаходяться у ґрунті, можуть потрапити на рослину. А мульча в такому разі стає природним бар'єром між ґрунтом та рослиною, запобігаючи цьому. До речі, експерти з садівництва радять вибирати для помідорів мульчування із соломи, тирси або скошеної трави.

Читайте також:

Можливо зацікавить