У Луцькому районі відновили будівництво православного храму після довготривалої перерви
У Жидичинському монастирі відновили будівництво нового православного храму, який почали будувати ще 10 років тому.
Ще у 2012 збудували традиційні раки для поховання у нижній частині майбутнього храму. На цьому роботу зупинили і майже 10 років їх не відновлювали.
Збудоване почало руйнуватися, тому необхідно було відновити роботу, пояснив журналістам Конкурента настоятель монастиря отець Костянтин Марченко. На початку весни 2023-го будівництво відновили, і вже більше місяця на території святині ведуть активні роботи.
Величезна пожертва
Костянтин Марченко розповів, що відновлення будівництва храму стало справжнім дивом. Зводити Воскресенський храм на території монастиря почали більше 10 років тому. Натхненницею будівництва була місцева краєзнавиця Іраїда Михайлівна Майданець. Вона вже більше 40 років досліджує історію Жидичинського монастиря, і свого часу в ансамбль монастиря входив і Воскресенський храм. Після її розповідей і досліджень в контексті відбудови монастиря виник задум відновити Воскресенський храм.
«Фактично 10 років ми не мали можливості займатися цим будівництвом. Але зараз це просто необхідність. Ми подивилися на стан цих збудованих рак і побачили, що якщо зараз з ними нічого не робити – то вся зроблена раніше робота пропаде. Я в житті бачив багато див, і це будівництво – одне з них. Я постійно дивився на ці раки, переживав, що вони руйнуються, молився. Зараз ми будуємо дзвіницю в Липлянах на честь загиблого воїна – його батьки пожертвували дзвони. Аналогічна історія вийшла з цим храмом. Родина загиблого воїна ковельчанина сказала, що вони готові профінансувати роботи із заливки цього важливого бетонного перекриття. Це врятує все інше», – пояснив священнослужитель.
Яким буде новий храм
За словами отця Костянтина, зробити згадане перекриття – це 60% успіху, тому що надбудова з цегли – це вже не так затратно, і не так складно у виконанні, як те, що зараз роблять будівельники.
«Тут литі склепіння – складна затратна конструкція. Я дуже дякую Богу за те, що ми маємо можливість це зараз робити», – каже він.
Новий храм буде дворівневим. На першому рівні буде Свято-Успенський храм, де ховатимуть єпископів, ченців, людей, які в особливий спосіб піклувалися про обитель, були близькими, рідними обителі. Ця традиція не надто поширена у сучасному храмобудуванні, каже отець Костянтин.
Верхній храм буде Воскресенським. Згідно з проектом, він виглядатиме так:
Отець Костянтин на питання, яким він хоче бачити майбутній храм, відповідає просто: хоче, аби цей храм був живим.
«Для мене важливо, щоб він був живим, щоб люди тут знаходили те, за чим в принципі ідуть у храм – мир і спокій, зцілення», – говорить він.
Як це – будувати у війну
Будівництво храму у Жидичині відновили у дуже непрості часи. Проте наразі, каже отець Костянтин, це як ніколи важливо. Він переконаний: якщо не ставити собі якихось амбітних цілей – ми будемо швидко втомлюватися від того, що відбувається навколо.
«Завтра ми постанемо перед проблемою, що буде дуже багато неспокою в людських серцях, які пережили війну. Особливо в наших воїнів. І треба будуть справжні простори, де цим людям знайдеться місце – де їм приділять увагу і де будуть повертати до життя. Це моя мрія, і внутрішньо я визначив для себе це, як завдання», – каже він.
Отець Костянтин погоджується, що будувати зараз справа непроста. Однак, в цьому контексті він пригадує історію святого Мойсея Оптинського.
«Він теж був намісником, і з нього в гарному сенсі сміялися, бо він з одним карбованцем починав будувати цілий собор. Його називали «гонителем на гроші». Але він завжди казав одну фразу, яку я запам'ятав і взяв на озброєння собі: якщо це потрібно Богу – воно буде робитися, а якщо не потрібне Богу, то і мені не потрібне», – підсумовує він. Коли завершать будівництво – поки невідомо.
Читайте також:
• Громада собору УПЦ МП у Хмельницькому, де побили військового, перейшла до ПЦУ. Відео
• Непроста дитина: лучанка Марина Борозенець виховує особливого хлопчика
• Блокувала перехід парафій в ПЦУ у Луцькому районі: що відомо про скандальну захисницю московського патріархату