«Втратив друга та ногу й переніс 14 операцій»: 22-річний військовий з Волині проходить реабілітацію та мріє про повернення «до своїх»

«Втратив друга та ногу й переніс 14 операцій»: 22-річний військовий з Волині проходить реабілітацію та мріє про повернення «до своїх»

22-річного військового з Волині реабілітують в одній із лікарень Дніпропетровщини. Віктор після завершення строкової служби встиг побути вдома кілька місяців. Каже: розпочалося повномасштабне вторгнення РФ, і вирішив піти добровольцем.

Чоловік весь час воював на Херсонському напрямку. В лютому 2024 року автівку, в якій він їхав, атакував російський дрон. Друг Віктора загинув на місці, а чоловіка врятували бійці іншої бригади. Військовий втратив праву ногу та переніс понад 10 операцій.

Про процес реабілітації та плани Віктора – у матеріалі Суспільного.

Військовий згадує: коли сталась атака, їхали до одного із населених пунктів, але не вистачило кілометра. Найважче для нього, каже Віктор, не поранення, а загибель друга під час обстрілу.

«Я вибіг з машини, став на ноги і відчуваю, як в мене кістки тріщать. Мені перебило артерії в паховій зоні, знизу. Кров в різні сторони один турнікет, другий, третій. Їхали хлопці, якщо б не вони, то я б теж загинув», – каже він.

Військові, які вивезли Віктора, були з іншої бригади. Далі чоловік пройшов 14 операцій в лікарнях Херсонської та Одеської областей. Ногу не змогли врятувати через тяжкість поранення, розповідає хірург Сергій.

«Втратив друга та ногу й переніс 14 операцій»: 22-річний військовий з Волині проходить реабілітацію та мріє про повернення «до своїх»

«Першим етапом формується кукса. Вона має бути придатною до протезування, щоб куксоприймач щільно сидів на нозі, не турбував його, потрібно довжити і він міг ходити. Це вже задача хірургів, вони її виконали», – каже лікар.

Зараз Віктору допомагають підготувати мʼязи, суглоби та залишки ампутованої ноги до рухів в протезі. А також відновлюють його фізичну силу. Процес тривалий, каже фізіотерапевт Владислав.

«Працюємо ми на підвісні системі Левітас зараз. Ускладнює нам роботу – це болі, які в нього періодично виникають. І фантомні болі. Дещо виходить в нього краще, дещо виходить гірше. Кожен день — це результат», – каже фізіотерапевт.

Раніше на фронті Віктор отримував легкі поранення. Багато про травми своїм рідним чоловік не розповідав. Окрім нього в сімʼї ще 6 дітей. Старший брат воював під час АТО. Каже: поки що додому не їде. Але в нього є мотивація, щоб швидше завершити реабілітацію.

«Треба швиденько ставати на ногу та продовжувати «двіжувати», як то кажуть. До своїх, там же чекають мене», – розповів Віктор.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Ковельська міська рада

Скільки Ковельська міська рада цьогоріч витратила на підтримку армії: подробиці

Війна забрала життя двох братів з Волині
історії війни

Взимку хоронив загиблого на війні брата, а тепер його поховали поруч: спогади про 24-річного Героя з Волині

військовий петиція

Віддав своє життя за нашу свободу: захиснику з Луцької громади просять посмертно присвоїти державну нагороду

Спогади про Героя

Воював заради доньки: молодий захисник з волинської бригади загинув від вибухової травми

Виїзд студентів за кордон

Хотів провідати бабусю: як покарали студента-ухилянта на Волині

Війна в Україні
відео

Дві донечки залишились без батька: на Волинь востаннє повернувся Герой Ігор Чак

Війна в Україні

Не встиг відзначити 25-річчя: на війні загинув Герой, який проживав на Волині, Олександр Черниченко

війна в Україні

Третя трагічна звістка в громаді за тиждень: на війні загинув Герой з Волині Андрій Фесенко

війна в Україні

Загинув у бою: на Волині прощатимуться із Героєм Віталієм Собчуком