Як боротися з небезпечним бур'яном амброзією: 5 ефективних способів
Амброзія - це бур'ян, який завдає великої шкоди не лише грядкам, але й здоров'ю людини. Амброзія дуже швидко розростається, виснажує ґрунти та знижує врожайність багатьох сільськогосподарських культур. Тому дуже багатьох городників цікавить питання, як вивести амброзію.
Про методи боротьби з цим небезпечним бур'яном, - пише «Флорист-Х».
Найбільше потерпають від амброзії соняшник, зернобобові, зернові колосові, просапні культури та гречка. Якість кормових культур, засмічених амброзією, також погіршується: тварини не їдять амброзію через високий вміст у ній гірких ефірних олій. Крім того, вона, потрапивши в корм корів, погіршує запах і смак молока.
Алергія на амброзію
Пилок амброзії може викликати сінну лихоманку. Це один із найнебезпечніших бур'янів-алергенів. Значна частина населення в період цвітіння амброзії відчуває алергічні реакції, причому настільки сильні, що декому доводиться кудись їхати чи впродовж тривалого часу приймати антигістамінні препарати. Особливо небезпечна алергія на амброзію для дітей, оскільки вона може призвести до летального результату. Пилок амброзії подразнює слизову оболонку й утруднює дихання. Виникає алергічна реакція при концентрації 25 зерняток пилку амброзії на 1 м² атмосфери, при тому, що одна доросла рослина може дати кілька мільйонів таких частинок, а при сильному вітрі вони долають величезні відстані.
Симптомами реакції на цвітіння амброзії є нежить, почервоніння і свербіж очей, сльозоточивість, свербіння шкіри, хрипи в грудях, кашель, подразнення і біль у горлі. Якщо зовсім здорова людина буде змушена впродовж декількох тижнів дихати повітрям, яке містить пилок амброзії, то майже напевно перетвориться на алергіка. На жаль, така алергія практично невиліковна.
Як боротися з амброзією
Якщо ви виявили неподалік кущик амброзії, знищіть його, поки рослина не дала насіння. Незначну кількість заростей бур'яну можна просто скосити, але якщо ви запізнилися, і насіння амброзії просипалося на землю, готуйтеся до важкої, виснажливої боротьби, в якій вам доведеться об'єднати всі доступні методи.
Скошування. Цей спосіб знищення амброзії ефективний тільки в період утворення бутонів: якщо скосити бур'ян у період активного росту, він утворює в 2-3 рази більше пагонів, ніж ви знищили. Тому косити знову відростаючу амброзію доведеться 3-5 разів за сезон, не дозволяючи їй зацвісти і дати насіння.
Викопування або виривання з коренем. Знищення амброзії цим способом дає чудові результати, але викопувати бур'ян вам доведеться кілька років, оскільки молоді паростки ще довго з'являтимуться на ділянці.
Хімічний метод. На великій території вручну вам від бур'яну не позбутися, доведеться вдаватися до хімічних засобів боротьби з амброзією – препаратів із групи гліфосатів: Прими, Калібру, Гранстару, Глісолу, Гліфосу, Домінатору, Торнадо, Косміка, Лорену, Рауднапу, Урагану-форте. Розчин для обробки бур'яну готують у суворій відповідності з інструкцією, однак майте на увазі, що в курортній зоні, на пасовищах і в населених пунктах застосування гербіцидів категорично заборонено.
Витіснення іншими рослинами. Фахівці рекомендують боротися з амброзією її ж зброєю, витісняючи бур'ян газонною травою і багаторічними рослинами. На сінокосах і пасовищах можна створювати посадки багаторічних злакових або бобових трав чи висаджувати їх змішаними рядами. За 2-3 роки такі посадки можуть повністю придушити амброзію. До трав, здатних відвоювати у бур'яну територію, належать люцерна, лисохвіст, костриця, житняк, еспарцет, стоколос безостий і пирій безкореневищний. Чудово очищає поля від амброзії гірчиця сарептська.
Читайте також:
- Як позбутися кротів на садовій ділянці: найдієвіші способи боротьби
- Чим обов'язково підживити помідори під час плодоношення у серпні
- Як позбутися горобців під дахом будинку: дієві поради