Як садити моркву, щоб потім не проріджувати: дієві способи для гарного врожаю

Багато городників знають, що після сходів моркви доводиться витрачати чимало часу на проріджування. Але цей етап можна легко оминути, якщо правильно посіяти насіння з самого початку. Існують перевірені способи посіву, які дозволяють одразу забезпечити моркві потрібну відстань для росту.
Як посадити моркву так, щоб не проріджувати і отримати гарний урожай, - пише Главред.
Через те, що насіння моркви дрібне, його дуже незручно висипати в грядку з пакетика. Морква буде висіватися нерівномірно: в одному місці буде порожньо, а в іншому – надто густо. Після проростання необхідно проріджувати сходи, що займає багато часу. Якщо моркву не проріджувати, на маленькій площі з’явиться велика кількість паростків, які не отримають достатньо поживних речовин, а коренеплоди виростуть дрібними. Проте існують різні способи висівання моркви, які дозволяють уникнути проріджування після проростання. Як легко і швидко посадити моркву допоможе розібратися Главред.
Як правильно саджати моркву, щоб отримати гарний урожай
Змішування з іншими культурами
Насіння моркви можна змішати з насінням інших культур, наприклад, редиски, салату чи шпинату, а також додати трохи річкового піску. Ретельно перемішану суміш висівають у борозенки на грядках. Редиска проросте раніше, а морква буде рости в проміжках, які звільнилися.
Посів моркви за допомогою туалетного паперу
На смужку туалетного паперу за допомогою клейстеру слід приклеїти насіння моркви на оптимальній відстані одне від одного. Потім папір з насінням акуратно викладається в борозенки.
Після появи перших паростків ви помітите, що проріджування не потрібне, що значно заощадить ваш час. Ще однією перевагою цього способу є те, що бур’яни буде значно легше виполювати без шкоди для моркви.
Спосіб з пластиковою пляшкою
Цей метод часто використовують фермери для захисту насіння. Для цього знадобиться пластикова пляшка об’ємом 5 літрів. У пляшку засипають необхідну кількість насіння для висівання на одну грядку, додають пісок і добре струшують. Таким чином, насіння рівномірно розподіляється. Отриману суміш висипають у борозенки.
Як варіант, замість піску можна використати в’язку рідину, приготовану з води та крохмалю:
У склянці води розчинити 3 столові ложки крохмалю.
Закип’ятити два літри води в каструлі та влити в неї розчинений крохмаль.
Варити на слабкому вогні, постійно помішуючи, поки не утвориться однорідна маса без грудок.
Коли рідина охолоне, перелити її в пластикову пляшку, додати дві столові ложки насіння моркви, закрутити пляшку і добре потрясти, щоб насіння рівномірно розподілилося.
Отриману суміш рівномірно виливають у борозенки. Завдяки цьому методу моркву також не потрібно буде проріджувати.
Ще один хитрий спосіб
На Ютуб-каналі "Корисне TV" розповідають про ще один цікавий метод. Автор відео спочатку робить на грядці борозенки і вкладає в них туалетний папір. Потім він бере попередньо замочене насіння моркви та викладає його на папір. Рекомендується замочувати насіння протягом двох годин, а потім просушувати на паперовому рушнику 5-10 хвилин.
Борозенки потрібно заповнити вологовмісним ґрунтом, приготованим за таким рецептом:
- 2 частини ґрунту,
- 1 частина піску,
- 1 частина попередньо замоченого кокосового субстрату.
Товщина шару має бути не більше 1 см. Зверху грядку потрібно полити водою та накрити чорною плівкою, яку слід зняти одразу після появи перших сходів моркви
Читайте також:
- Посівний календар на початок травня 2025: що категорично не можна садити в останній місяць весни
- Три дні, у які не варто нічого планувати: місячний календар на травень 2025 року
- Коли садити диню: вдалі дні у 2025 році