22 найкращих варіантів для розсади: які квіти варто сіяти в січні
Після новорічних свят час повертатися до справ. Кожен обирає заняття до душі: хтось захоплюється читанням, інші насолоджуються фільмами, а садівники вже мріють про майбутній сезон. Одним із головних питань для них стає вибір квітів, які можна сіяти у січні.
Всі знають, що для нормального розвитку рослин потрібне світло. Щоб братися до розсади в січні, потрібно мати спеціальні фітолампи, колагенові та світлодіодні лампи, оскільки взимку світловий день значно менший, пише видання «Пошепки».
Найкраще сіяти в цей час рослини, в яких час від моменту посіву до цвітіння триває мінімум 130 днів. Так вони зацвітуть вже до початку літа. Також є ще квіти, у яких цвітіння розпочинається через 180 днів, тоді вони також встигнуть порадувати дачників в теплу пору року.
Які квіти садити в січні на розсаду? Перша половина місяця
1. Аквілегія або водозбір.
Аквілегію слід садити в перші два тижні січня, тобі пересаджувати її в парник або під укриття в кінці квітня. Потрібно підготувати місткість, насипати туди ґрунт й помістити насіння в борозенки. Зверху також ретельно просипати шаром грунту, який складає 5 мм.
Вирощувати ці квіти потрібно при температурі близько 20 ° С, тоді сходи вас порадують вже через перші три тижні.
2. Дельфініум багаторічний.
Саме цей гібрид зацвітає саме в рік посіву. Якщо посадити в перші тижні січня, то його можна пересаджувати під укриття в перші дні травня. Така розсада вже навіть буде готова до цвітіння.
Потрібно зволожити субстрат та розкинути його у розсадні ящики. Потім також встромити насіння й засипати їх землею. Вирощувати при температурі 18-20 градусів.
3. Дзвоник карпатський.
Таку рослину можна висівати протягом всього січня, а пересаджувати на початку травня. Сіяти обов’язково у вологий ґрунт. Насіння не засипати ґрунтом, а утрамбувати всередину. Перші сходи вас порадують вже після 7 днів. Вирощувати при температурі 15 – 18 градусів.
Які квіти садять в січні? Друга половина місяця
4. Пеларгонія.
Насіння сіяти потрібно на третій тиждень січня, тоді в травні ви отримаєте повноцінну розсаду. Насіння потрібно встромляти у вологий ґрунт на 1 см. Вирощувати при температурі 20 – 21 градусів. Якщо пагони прищипувати, то кущ буде зональним та густим.
5. Бегонія вічноквітуча.
Неймовірно барвисту та квітучу розсаду можна отримати в кінці квітня, якщо сіяти бегонію на 3-4 тиждень січня. Насіння потрібно занурити у вологий субстрат. Можете сіяти в окремі місткості, але тоді розміщати по 2 насіння в одну. Окремі місткості обов’язково накрити на два тижні, поки не з'являться перші паростки.
6. Вербена прекрасна.
Красива й квітуча розсада з’являється переважно до кінця квітня. Здійснювати посів найкраще на четвертий тиждень січня, тоді цвіт з'явиться в липні і буде триматися аж до сильних морозів. Насіння не присипляти землею, а утрамбувати у добре зволожений ґрунт. Обов’язково накрийте розсаду плівкою до появи перших паростків, щоб утворити парниковий ефект. Вирощувати при температурі 20 – 25 градусів. Також слідкуйте за тим, щоб ґрунт не був надмірно зволожений.
7. Лобелія.
Розсада цієї квітки готова до пересаджування під укриття на початку травня, якщо посіяти її в третій декаді січня. Її не заглиблювати в ґрунт, а просто трішки притиснути. Причому класти по 2 насіння в окремі горщики. Поставити в тепле місце і до середини другого тижня з’являться сходи. Лобелія любить вологу і не терпить надмірної кількості органіки.
8. Геліотроп.
В кінці січня потрібно посіяти насіння, тоді ви отримаєте повноцінну розсаду на початку травня й зможете її посадити під укриття.
9. Примула.
Ця багаторічна рослина стане справжньою окрасою саду, до того ж примула взагалі невибаглива. Посів відбувається таким способом, як і з лобелією. Перші сходи будуть вже після 10-14 днів.
10. Петунія ампельна.
Щоб отримати цю неймовірну квітку до травневих свят, розпочніть сіяти її до другої половини січня. Перші паростки з'являться вже на четвертий день, якщо будуть дотримані дві умови: вологість 100% та температура від 22 до 25 градусів. Насіння лише утрамбовувати, не заглиблювати.
11. Гвоздика турецька.
Для розсади обирайте гібриди, які цвітуть в той рік, що й відбувався посів. Найкраще сіяти турецьку гвоздику в кінці січня, на початку лютого. Занурити насіння в субстрат на 0,5 см та вирощувати при температурі 16-20 градусів. Перші сходи будуть через два тижні.
Ще які квіти можна сіяти в січні
- Антиринум,
- Цинерарія,
- Гайпардія остиста,
- Кальцеолярія зморшкувата,
- Садова гвоздика Шабо,
- Сальвія з палевими або червоними квітками,
- Молочай багатоквітковий,
- Меконопсіс Шелдона,
- Геленіум осінній,
- Тирлич.
Перед посадкою будь-якої рослини слід ретельно ознайомитися з особливостями кожної та підібрати необхідний догляд. Також ретельно прорахуйте час вегетаційного періоду, щоб отримати квіти влітку. Й обов’язково використовувати додаткові джерела освічування взимку.
Читайте також:
- Універсальний засіб: для чого потрібне господарське мило
- Голубці з рисом і м'ясом: рецепт від луцької фудблогерки
- Чому в’яне спатифілум: секрети догляду від експертів