З ким капуста дружить, а хто їй шкодить: список ідеальних та небажаних сусідів на грядці

Навіть у капусти є свої друзі й вороги на грядці - правильне сусідство овочів допоможе отримати міцні, соковиті головки без гусениць і хвороб.
З ким білоголовій панночці буде найкраще на городі, хто її друг, а з ким краще не сідати навіть поруч, інформує Ukr.Media.
Чому сусіди настільки важливі?
Виявляється, в овочів — свої маленькі війни і союзи. Дехто виділяє речовини, які відлякують шкідників (прямо як природна сигналізація!), а хтось, навпаки, може привабити небажаних гостей, забрати поживні речовини або просто заважати рости.
Найкращі друзі капусти
Селера. По-перше, запах селери не до смаку капустяній біланці — так, це той самий білий метелик, що відкладає яйця під листям, а далі у вас табун гусениць і з капусти залишається одна назва. По-друге, селера допомагає утримати вологу в землі і трохи притіняє ґрунт — що у спеку дуже цінно.
Часник і цибуля. З ними капуста почувається, як під охороною. Причина — їх різкий запах не любить попелиця, та і павутинним кліщам нема чим поживитися. До речі, перевіряла сама: на грядці, де влітку поруч росли капуста та часник, більшість головок були здорові.
Чорнобривці, календула — це не тільки для краси! Їхні корені виділяють сполуки, які відлякують капустяних шкідників. А ще вони залучають сонечок — а це гроза для попелиці. Ну і погодьтеся — город виглядає радісніше, коли між качанами цвітуть жовті і помаранчеві квітки.
Кріп. Досвідчені городники кажуть (і я підтверджую), що капуста поряд з кропом стає солодшою і соковитішою. Плюс, запах кропу теж не до вподоби дірявникам та багатьом іншим комахам.
А хто капусті — ніж у спину?
Є і такі «друзі», які тільки на вигляд гарні, а на ділі — справжні конкуренти чи навіть вороги:
Полуниця. Якщо думали, що полуниця і капуста під одним дахом подружаться — марно. Вони борються за одні й ті ж елементи живлення в ґрунті, а нашій капусті любительці хрусту це тільки на шкоду.
Помідори. Вони самі по собі непогані, але притягують ті самі совки — такі нічні метелики, чиї личинки радо пожирають усе підряд, і капусту зокрема. Правда, дослідити «на собі» не раджу — ризик високий.
Салат. Виглядає невинно й ніжно, але поруч із капустою росте гірше. Можливо, причини у різних вимогах до вологи чи ґрунту — але, як то кажуть, серце городника цього не витримує.
Ще кілька порад:
- Чергуйте рослини на грядках хоч кожні півтора метра, особливо якщо садите «барвисту композицію». Менше проблем із хворобами!
- Не забувайте виривати бур'яни, бо вони теж — конкуренти.
- Робіть «квіткові межі» вздовж капустяної грядки: красиво та з користю.
І висновок такий: капуста справді любить дружню компанію, але не з усіма варто ділити грядку. Тоді й качани — мов добрі голівки на святковому обіді: круглі, міцні й повні життя!
Читайте також:
- Топ-3 секрети вирощування соковитої зеленої цибулі просто на підвіконні
- Три найкращі сорти капусти для ранньої посадки: збиратимете врожай вже влітку
- Чи можна вже зараз висаджувати перець у відкритий ґрунт?