Чим восени підживити доларове дерево: листя будуть великими та м'ясистими
Заміокулькас, або доларове дерево, — це популярна кімнатна рослина, відома своєю невибагливістю. Вона добре почувається в умовах недостатнього освітлення та не потребує частого поливу, що робить її ідеальним вибором для офісів та домівок. Однак, щоб заміокулькас залишався здоровим і гарно ріс, важливо правильно доглядати за ним, зокрема в осінній період, коли рослина готується до зими.
Чим та як удобрювати заміокулькас, - пишуть Новини.LIVE.
Важливі нюанси підживлення заміокулькаса восени
Як правило восени та взимку рослина знижує темпи росту, тому у цей період слід зменшити частоту удобрення. Достатньо підгодовувати доларове дерево один раз на місяць або навіть рідше.
Восени, коли рослина менш активна, перегодовування може бути більш шкідливим, ніж корисним. Тому краще бути обережним з добривами у цей період.
Завжди поливайте кімнатну рослину перед внесенням добрив, щоб уникнути пошкодження кореневої системи.
Яким повинен бути ґрунт для заміокулькаса
Для гарного росту та розвитку доларове дерево потребує якісного субстрату, багатого на поживні речовини. Ґрунт повинен бути легким і водопроникним.
Заміокулькас є сукулентом і не переносить застій води. Тому ґрунт для нього повинен бути добре дренованим, щоб уникнути гниття коренів.
В горщику має бути листова та дернова земля, торф, пісок у рівних частинах, а також за бажанням мох-сфагнум.
Найзручніший варіант — це використання готових сумішей для сукулентів або кактусів. Вони вже містять всі необхідні компоненти для хорошого дренажу.
Чим підживити доларове дерево восени
Восени вибирайте добрива з меншим вмістом азоту, щоб уникнути надмірного стимулювання росту, адже у цей час рослина повинна відпочивати. Добре реагує заміокулькас на фосфор і калій.
Також підійде для підживлення будь-яке комплексне добриво, яке міститиме кілька важливих мікроелементів та гумат.
Варто використовувати добрива, спеціально призначені для кактусів або сукулентів, оскільки заміокулькас є рослиною з такими самими потребами.
Читайте також:
- Чому не цвіте герань (калачики): чим підживити, щоб вона розквітла
- Як правильно обрізати фіалки та чому це важливо для їхнього здоров'я
- Коли обрізати півонії на зиму: краще пізніше, ніж раніше