Мільярди в тіні: як популярні АЗС наживаються на «чорному кеші» та зарплатах працівників

Мільярди в тіні: як популярні АЗС наживаються на «чорному кеші» та зарплатах працівників

Популярні дешеві АЗС під час повномасштабної війни організовують багатомільярдні махінації.

Про «чорний кеш» та мільярди вкрадених податків йдеться в матеріалі видання «Інформатор Україна».

Директор консалтингової компанії «А95» Сергій Куюн розповів про зухвалість низки АЗС. Попри чималі доходи, вони платять своїм працівникам ледь не мінімалку. Про проблему знають на всіх рівнях. Питання досліджує і спеціальна комісія Верховної Ради.

Утім, деякі компанії нібито вербують собі на роботу людей за неіснуючу на ринку зарплату. Середні зарплати у топ-10 найбільших мереж АЗС за документами відрізняються в рази. Середня зарплата у мережах-лідерах до 30 000 гривень, тоді як три мережі аутсайдери такі як «БРСМ-Нафта» «VST» та «Moto» офіційно сплачують працівникам менше 10 000 гривень на місяць. Тобто розрив у офіційній зарплаті навіть в три-чотири рази.

Зі слів експерта, якщо взяти 1800 співробітників та 8 тисяч гривень (різниця між офіційною та фактичною зарплатнею), то виходить майже 15 мільйонів гривень «чорного кешу» на місяць. Ця сума потрібна, щоб виплатити зарплату всім працівникам мережі. Якщо платити її офіційно, то це + 5 млн гривень ЄСВ щомісячно і 60 млн на рік.

«Саме через це держава недоотримує великі кошти податків», - наголошує Сергій Куюн. 

Це дуже дивна позиція щодо працівників, адже, як пояснює експерт, як мінімум 3 гривні з кожного літра - це чистий прибуток мережі. Тобто проблеми із грошима навіть під час повномасштабки в них точно немає.

У цій ситуації прості люди стають заручниками роботодавців. 

Деталі - у відео. 

Читайте також: 

Можливо зацікавить