Підготовка оселі до Великодня: коли та як прибирати перед святом

Підготовка оселі до Великодня: коли та як прибирати перед святом

Чистий четвер — останній четвер перед Великоднем. У 2025 році він припадає на 17 квітня. Згідно з Біблією, саме в цей день на Таємній вечері Ісус Христос омив ноги своїм учням — звідси й назва.

Але з роками християнські звичаї тісно переплелися з давніми, дохристиянськими. Весняне прибирання на Чистий четвер символізує не лише підготовку до великого свята, а й очищення від усього старого, важкого, зимового, пише ТСН.

Що потрібно зробити у домі напередодні Великодня

Вимити вікна

Зрозуміло, що від осені шибки вікон забруднилися через дощі та сніги, пилюку машин. Прозоре весняне повітря потрібно зустрічати з прозорим склом, це очевидно. Однак чисті вікна мають ще і містичне значення, своїми скляними «очима» будинок дивиться на зовнішній світ і обмінюється з ним враженнями та енергією. Саме через вікно енергія як входить до будинку, так і виходить. Тому чистота вікон — запорука щасливої атмосфери у будинку. Їх взагалі потрібно мити якнайчастіше.

Випрати фіранки та постільну білизну

В цій традиції закладене природне бажання зустріти Христа, що знову народився, у свіжості та чистоті. З точки зору язичества — це знову ж таки оновлення енергетики будинку.

Ретельно вичистити всі кутки

Саме по кутках протягом року накопичується пил, забивається сміття і живе нечиста сила.

Викинути старі непотрібні речі

Розібрати речі, позбавитися від мотлоху, посуду, що тріснув також бажано перед Пасхою. Старі речі часто нагадують про сумне минуле та можуть викликати никати негативні емоції. А Великдень — це про оновлення, тож нехай воно торкнеться і предметів домашнього вжитку.

Раніше наші предки намагалися перед Великоднем побілити стелі, пофарбувати стіни тощо. Така традиція була пов’язана з тим, що коли наші предки топили піч та палили свічки, стелі неабияк коптилися за холодну пору року. Тому побілювання перед світлим святом було якраз до речі.

Читайте також:

Можливо зацікавить