Щоб заробити, не треба їхати в Польщу: яке село на Волині називають «столицею огірків»
Ледь не всі жителі села Чорниж, що на Волині, вирощують огірки для себе та на продаж. Відтак, не дивно, що місцеві називають його «столицею огірків». Попри великі площі насадження, урожай цього року набагато гірший, ніж торік. Кажуть: завадила шалена спека та шкідники.
Як розповів Суспільному староста Тетяна Оніщук, по одній або декілька теплиць з огірками мають майже усі господарства у селі.
«Мусять люди чимось займатися, якщо немає роботи, то ж за кордон не всі поїдуть, комусь треба працювати і в Україні, — говорить староста. — Ще сусіднє Село Гораймівка, там теж є трішки теплиць, а так масово — тільки Чорниж».
Врожай 2024 — менший, ніж торік
Місцеві жителі кажуть: цього року на врожай огірків вплинула спека — частина городини посохла. Заважають і шкідники, говорить колківчанин Віталій. Чоловік вирощує огірки в теплиці біля хати. Цього року посадив 80 кущів.
«Трохи менше, ніж торік врожай. П'ять сортів, більше не завожу. Вони (огірки — ред.) в цьому році прихопили хворобу. Кліщ трохи поїв листя, мало огірків. Раніше по відру збирав, а зараз кілограм, два і все», — розповів господа і додав, що зі шкідниками бореться народними методами — настоянкою з часнику, дігтяного мила і молока.
Жителька села Чорниж Людмила в березні цього року висадила більше двох тисяч саджанців. зі слів жінки, врожай видався меншим, ніж очікувала, але роботи в господарстві все одно вистачає.
Ринок збуту огірків
Родина Пащуків вирощує і продає огірки 18 років. Господиня Тетяна розповіла, що висадила у парнику майже п’ять тисяч саджанців. Зі слів жінки, у перші роки вкладали у власну справу багато коштів — купували плівку, агроволокно та міндобрива. За роки роботи усі старання окупилися.
«Є хлопці, які забирають наші огірки на Київ, є люди, що купляють на закрутки, то так продаємо по кілограму. На закрутки, то по 30 продаємо. Можуть бути по 40-50 гривень за кілограм», — ділиться жінка.
Чоловік Тетяни Володимир говорить: щоб врожай не зменшувався — потрібно щороку переносити парник в нове місце. «У нас всі майже огірки вирощують у цьому кутку. Не треба в Польщу їхати, нікуди, вдома собі робиш та й все», — додав господар.
Читайте також:
- Які ціни на домашню птицю та качани кукурудзи на Луцькому ринку
- Як зберегти огірки свіжими надовго
- Сезон консервації: скільки коштують помідори на Волині