Продовження скандалу з добровільними внесками на ЗСУ на Волині: у громаді не хочуть пояснювати, куди йдуть кошти. Відео

На Волині - скандал з добровільними внесками на ЗСУ

Куди ділися гроші у Голобах на ЗСУ, які здавали у місцевому будинку мистецтв, – досі невідомо. Одна з працівниць підозрює директора у шахрайстві. В той час як більша частина за керівника заступається. 

Про це йдеться у сюжеті 12 каналу.

Нагадаємо, у Голобах працівниця місцевого будинку мистецтв заявила, що здає внески на ЗСУ. А куди вони йдуть далі і чи йдуть взагалі, їй некажуть.

«Наталія Іванівна встає і каже: ну дуже мало здають, деякі місяці є такі, що взагалі нуль. Я просто як сиділа – на мене відро води вилили. Як це нуль? Якщо, навіть, я по сто гривень здавала вісім місяців. То як може бути нуль?» - розповідає техпрацівниця Голобського будинку мистецтв.

Гроші жінка здавала директору будинку мистецтв Григорію Тарасовському. Ніяких підписів, ніякої звітності. Далі, каже той, заносив зібрані кошти у селищну раду.

- Ви можете нам показати якісь підтверджуючі документи чи їх узагалі немає, не існує у вас?

- З підтверджуючих документів - це я. Хочете вірте, хочете ні.

А селищний голова, якому, якщо вірити чоловікові, він заносив зібрані в людей гроші, взагалі пояснювати журналістам детально що-небудь відмовився. Сказав тільки, що претензій до Тарасовського немає. Більше того, після виходу на 12-му каналі сюжету про зниклі голобські гроші, на адресу каналу з офіційної пошти голобського будинку мистецтв надійшов лист його автори. Назвали це колективним зверненням. Під листом вісім прізвищ.

«Хто дав моральне право техпрацівниці висловлювати свою особисту неприязнь, прикриваючись без дозволу колегами? Ми працівники, обурені висвітленням вашим каналом недостовірної інформації, яка паплюжить нашого керівника, порушуючи його права як людини на честь та гідність», - йдеться у зверненні.

З тексту листа неможливо зрозуміти, яку саме інформацію називають недостовірною. Тож журналісти поспілкувалися з однією із підписантів колективного звернення - підлеглою Григорія Тарасовського. Та запевняє, у тому як збиралися внески жодних порушень не бачить.

«Так само сто гривень давала. Ну сто та й сто, як інші. Ми отримували зарплату. Навіть, нагадував деколи Григорій Васильович Тарасовський, що здавати на ЗСУ кошти потрібно здавати. Але він цього не вимагав - це добровільно», - каже одна з працівниць Людмила Клинова.

Причина цього інциденту, вважає Людмила Клинова, конфлікт Лесі Дерев'янчук із теперішнім директором - між ними не було довіри, хоча водночас підтверджує - гроші здавали просто так і жодної звітності не вимагали.

«Здавали і директор заносив і ми, крім Лесі, мали довіру», - каже підписантка колективного звернення.

Донати і довіра - це позитивно, - говорить юрист Олег Огородник, коментуючи цю ситуацію. Втім є одне «але», - якщо мова йде про внески із зарплат працівників органів місцевого самоврядування, держслужбовців, потрібна заява на добровільну згоду на ці відрахування.

«Якщо ж люди там усно між собою домовились, то це, звичайно, вітається. В позаробочий час як друзі домовились, скинулись, задонатили разом - проблем нема ніяких. Якщо ж ситуація така, що керівник підприємства усно, тобто добровільно примусово зобов'язав своїх працівників донатити, наче йому, а він потім буде це передавати готівкові кошти, то тут може вбачатися кримінал і як вимагання, так і як шахрайство«, - каже юрист.

За словами Людмили Клинової, готівкою і без документації збирав гроші не лише їхній колектив, а чимало інших комунальних закладів громади.

«Інші, я знаю, зі школи, соцслужби, ніхто цих списків підписів не робив, це добровільне. Для чого мені ті підписи, ті списки, якщо я віддаю і я довіряю?! Відомості в організації не велося. Ну тепер би вже велась після цього інциденту. Хоча за 100 грн заїкатись - це позор навіть», - каже Людмила Клинова.

Олег Огородник каже, що у таких випадках збирати гроші готівкою ненадійно.

«Жодним чином я б не радив збирати готівкою ці кошти, тому що буде потім важко довести та прослідкувати цю готівку, куди вона насправді пішла. Це органи місцевого самоврядування, це юридичні особи, це люди, яких обирали, які мають певні повноваження, не тільки зобов'язання по закону, а якісь певно морально-етичні засади держслужбовців», - зазначив Олег Огородник.

Голобський голова Сергій Гарбарук підтверджує, що у громаді збирають гроші для війська. Навіть запевняє, що на всі гроші є звітність. Втім коментувати ситуацію у будинку мистецтв відмовляється. Ба більше, відмовляється показувати документи, які б свідчили, скільки селищна рада збирає з людей добровільних внесків і куди їх витрачає.

«А для чого це вам? Це гроші наших мешканців, це власні кошти їхні, все ведеться, ніяких нарікань, скарг ні від жодного колективу, крім того випадку, про який ви згадали. Ми донатимо хлопцям, як тільки можемо», - запевняє Сергій Гарбарук.

Журналісти, згідно з чинним законодавством надіслали журналістський запит у Голобську селищну раду, аби там все-таки показали громадськості документи, які підтверджують надходження добровільних внесків, їхню кількість та використання.

Читайте також:

Можливо зацікавить