Стало зле: чи допоможуть вам у луцьких маршутках
Нещодавно, 11 березня, одній з пасажирок луцького тролейбуса стало зле під час поїздки. Тоді водій зупинився та жінці викликали швидку допомогу. Зі слів очевидців, її передали медикам на одній із зупинок.
Журналісти сайту «Конкурент» дізнавалися, чи мають водії громадського транспорту надавати пасажирам екстрену медичну допомогу.
Цей випадок показав, що під час поїздки може виникнути надзвичайна ситуація. Людина може потребувати домедичної допомоги прямо у салоні маршрутки чи тролейбуса. Та хто ж має надавати цю допомогу: водій транспортного засобу або ж медики, які приїдуть на виклик? Наші журналісти поцікавилися у керівника відділу транспорту Луцької міськради Віктора Главічки, чи повинні водії громадського транспорту мати відповідні навички.
У відділі кажуть, що договорами, які укладає відділ транспорту з перевізниками, така допомога не передбачена. Проте є чітко визначений алгоритм дій, коли громадський транспорт стає учасником дорожньо-транспортної пригоди.
«Договорами такого не передбачено. Звичайно, що в таких ситуаціях необхідно викликати швидку. Тоді фахівці надаватимуть необхідну допомогу. Водії, на жаль, не є медичними фахівцями. Якщо з людиною стається щось серйозне, то може бути ризик, що потерпілому навпаки нашкодять. Є, наприклад, чіткий алгоритм дій, у якому розписано, як має діяти водій під час ДТП. Керманич має залишатися на місці, відправити постраждалих до медичного закладу, негайно викликати швидку допомогу», – каже пан Главічка.
Директор комунального підприємства «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Шмаль каже, що до них на гарячу лінію надходять виклики, в яких просять допомогти пасажирам громадського транспорту. Навіть нещодавно був один такий. На щастя, швидка завжди встигає на такі виклики і летальних випадків не було.
«Швидка доїжджає дуже швидко. У нас бригади розташовані по місту таким чином, щоб автомобіль встигав доїхати у найкоротші терміни. Виклики такого типу надходять, навіть нещодавно був один такий», – розповів директор.
Завідувач диспетчерської Центру екстреної медицини Станіслав Лінник у коментарі нашим журналістам повідомив, що на місяць подібних дзвінків може бути два-три. До того, до них звертаються не тільки водії громадського транспорту, а й звичайні кермувальники.
«На місяць буває два-три звернення це точно. Такі випадки є, і вони трапляються. Ще й звертаються звичайні водії, яким стало погано під час руху. Наприклад, був випадок у Нововолинську, коли чоловіку за кермом стало погано і він викликав медиків, його госпіталізували», – інформує Станіслав.
Читайте також:
На Волині медики врятували життя чоловіка після зупинки серця
Лучани пропонують ввести новий маршрут з Вересневого