«Спорт - це тяжка праця», - тренерка юнацької збірної України з сумо лучанка Аліна Бондарєва
Лучанка Аліна Бондарєва – майстер спорту України з боротьби самбо та сумо, досвідчений тренер із дзюдо, самбо та сумо, а також відданий фанат своєї справи. Її підопічним – від п’яти до 21 року. Окрім того, дівчина активно виступає на професійному рівні – входить до складу збірної України з сумо, а також очолює юнацьку збірну України із сумо.
Журналісти ВСН поспілкувалися із Аліною Бондарєвою про її спортивну кар’єру, цілі на майбутнє, мотивацію підопічних та багато іншого.
- Як ви почали свою кар'єру в сумо?
- Це ще мій батько, заслужений тренер України, 15 років тому привіз сумо на Волинь. Сім років тому я почала займатися сумо, хоча сама - самбістка.
- Які вміння та якості потрібні для успішного тренера з сумо?
- Потрібно любити те, чим ти займаєшся, отримувати насолоду від того, щоб це все було в задоволення, а також велике бажання.
- Як ви обираєте склад з збірної України з сумо?
- У склад збірної завжди відбирається перший і другий номер. Перший та другий номер їдуть на Європу і так само входять в збірну. Далі вони мають підтверджувати результат, тому що їх так само можуть відсіювати.
- Які вправи та тренування використовуєте для підготовки спортсменів до змагань?
- Ми вже двічі були в Японії, там займалися професійно сумо. Ми їздили туди і тренуватися, і боротися із найбільш відомими спортсменами з Японії. Ми тренуємося там професійно, в Україні ж займаємося більше на любительському рівні. Адже у професійному сумо жінок немає, але нам допомагають. Зараз японці теж хочуть, щоб жінки входили у професійне сумо. Ми займаємося там як професійні японці, адже саме звідти пішов цей вид спорту. Усі вправи, боротьба, імітація боротьби.
- Як ви мотивуєте свою команду до досягнення високих результатів?
- Найперше це те, що я сама з ними тренуюся, тренуюся з хлопцями, займаюся, мотивую своїм прикладом.
- Які важливі аспекти враховуєте при плануванні тренувальних програм для збірної?
- Підготовка, повна віддача. На тренуванні зробити більше, ніж тобі сказав тренер. Віддаватися повністю на тренуванні, зробити більше, ніж ти можеш, тоді буде результат.
- Чи виникають конфлікти та проблеми в команді?
- Конфліктів у нашій команді майже немає. Спортсмени усі слухаються, є конкуренція і це нормально. Ти можеш в залі дружити, дружити поза залом, але на килимі дружби немає. Дуже багато дітей в одному віці боряться, але коли виходять на килим, то там дружби немає, ти повинен вигравати.
- Як оцінюєте успішність своєї роботи як тренера?
- Я не люблю себе хвалити. Про мої досягнення мають сказати люди, які мене оточують. А щодо мене, то про це мають сказати результати. Я кожен рік ставлю цілі і майже всіх їх досягаю. Про мою успішність говорить мій результат, команда, медалі. У мене діти не тільки у збірну по сумо входять, але й по самбо теж.
- Які цілі ви ставите перед собою та своєю командою на майбутнє?
- Звичайно, сумо я не обмежуюся, і перша моя ціль - це олімпійський вид спорту дзюдо. Адже ми займаємося самбо, дзюдо, сумо. Стати призерами Олімпійських ігор, а ще краще чемпіонами - це моя ціль.
- Як ви впливаєте на психологічний стан спортсменів перед важливими змаганнями?
- Обов'язково підтримую. Ми спілкуємося, товаришуємо, стараюся налаштувати їх на боротьбу на перемогу. До останнього бою, до останньої сутички я завжди стою біля них і морально підтримую.
- Які виклики трапляються у роботі збірної України з сумо?
- Є проблеми, але ми не здаємося, боремося до кінця.
- Чи стикаються спортсмени із втратою мотивації?
- Коли вони втрачають мотивацію, можу навіть насварити, але загалом вони ще дуже молоді, щоб у них була втрата мотивації. Крім того у нас діти отримують премії, стипендії. Тобто усі івони працюють не лише на результат, але й таким чином, спортом заробляють гроші. За всі призові місця вони отримують премії, я думаю це всіх людей мотивує.
- Як ви взаємодієте з іншими тренерами та фахівцями для покращення результатів команди?
- Ця співпраця є по всій Україні. Ми товаришуємо, їздимо кожен місяць на збори. Їхні діти проводять спаринги з моїми. Ми один одному підказуємо, працюємо разом. У мене з ними дружні відносини.
- Як ви оцінюєте потенціал нових талантів у сумо та їх можливість вступити до збірної?
- У нас діти, хто б що не пробував, їм найбільше подобається сумо. Хочуть більше тренуватися, мають бажання велике. Щоб досягати результатів потрібно тяжко працювати, спорт - це тяжка праця.
- Які важливі принципи та цінності ви втілюєте у своїй роботі, як тренер збірної України з сумо?
- Це робота над собою, постійна виснажлива праця. Уже другий рік я у відпустці навіть не була, чекаємо літа. Влітку ми працюємо більше, ніж будь-якої іншої пори року. У цей період діти не ходять в школу, я проводжу табори, більше працюємо, у нас два тренування вдень, коли вони ходять у школу, ми тренуємося шість разів на тиждень, а влітку шість разів на тиждень по два тренування на день. Влітку ми майже не відпочиваємо.
Читайте також:
- «Змінюй паспорт»: екстренер російського клубу висловився про зрадника з Луцька Тимощука
- «Завжди показував себе, як справжнього патріота»: відомий ексфутболіст пояснив, чому лучанин Тимощук зрадив Україну
- Лідер команди: чинний чемпіон України цікавиться молодим футболістом з Луцька