Цінне добриво: чому не варто викидати шкаралупу волоського горіха
Не поспішайте викидати шкаралупу волоського горіха – вона може стати цінним добривом для вашого городу. Дачники використовують її для покращення ґрунту, захисту рослин та стимуляції росту.
Уніан розповів кілька способів, як ці природні «відходи» можуть допомогти врожаю.
Як використовувати шкаралупу від волоських горіхів на городі - 4 варіанти
Є кілька варіантів застосування горіхових залишків на дачі.
- Мульча. Якщо у вас багато шкаралупи, замульчуйте нею на зиму молоді саджанці та багаторічні квіти. Таке покриття збереже вологу в ґрунті та захистить від заморозків. Товщина шару - до 2 сантиметрів. А в теплу пору року цей засіб відлякує слимаків.
- Підживлення. Добриво зі шкаралупи волоських горіхів можна приготувати, спалюючи залишки. Отриманий попіл багатий на фосфор, калій, цинк і кальцій. Золою можна просто посипати грядки, або розчинити у воді (3 стол. ложки на 1 літр) і полити цією сумішшю кімнатні рослини або овочеві грядки.
- Дренаж. Викладіть залишки горіхів на дно ями під час посадки дерев, кущів або квітів в горщику. Шар шкаралупи добре пропускає воду і запобігає застою рідини.
- Розчин. Наповніть півлітрову банку шкаралупою і перегородками волоського горіха. Залийте теплою водою і додайте 1 столову ложку цукру. Залиште суміш на 10 днів. Готовим розчином поливайте кімнатні рослини замість звичайної води. Між поливами зберігайте банку з розчином у холодильнику. Квіти стануть пишними та здоровими.
Читайте також:
- Осіння посадка винограду: покрокова інструкція та часті помилки
- Наступного року вразить урожаєм: як підготувати яблуню до зими
- Зелена цибуля цілий рік: як збирати врожай щотижня за допомогою яєчних лотків