Цьогоріч висадив 54 сорти томатів: лучанин займається вирощуванням томатів

Цьогоріч висадив 54 сорти томатів: лучанин займається вирощуванням томатів

Майже 30 років лучанин Юрій Сирота займається вирощуванням помідорів. Цього року на своїй ділянці господар висадив 54 сорти томатів.

Суспільному 66-річний чоловік розповів про основні помилки, які роблять люди при вирощуванні помідорів, та невибагливі сорти томатів, які ще не здобули популярності на Волині.

Зі слів Юрія Сироти, у теплиці прямокутної форми розміром 5x10 метрів томати вирощує багато років. Перед висадкою в ґрунт розсада має дозріти мінімум впродовж 55 днів. Розповідає: вдається висадити орієнтовно 200 кущів, кожен із яких дає 3-4 кілограми.

«Для того, щоб виростити помідори, їх треба насамперед любити. Помідорів хватає і закрити, і наїстися, і соків зробити. Приблизно пів тонни помідорчиків можна спокійненько зібрати із такої площі. Щоб був урожай, то він починається із насінинки, насінинку треба відібрати, продезінфікувати», — говорить чоловік.

Юрій Сирота розповів: розсаду слід висаджувати мінімум на 10 сантиметрів глибини, адже 5 сантиметрів — це природна мульча, а шар землі, багатий на поживні речовини знаходиться на глибині 20 сантиметрів.

«Для того, щоб знати, як посадити помідора, треба знати його будову. Він складається з кореня, листочка стебла, і я ще називаю горла і чуба. При посадці помідора однозначно два листочки нижніх ми знищуємо, можна навіть третього він лишнім буде», — зазначив господар.

Зі слів 66-річного лучанина, висаджувати розсаду томатів можна в землю, яку перекопали, удобрили та підготували ще з осені.Він додав, що перекопувати ділянку під овочі можна раз на рік чи один раз на три роки, якщо передбачається внесення таких добрив як компост, гній, перегній.

«Зволожене міжряддя спушується. Я приміняю той спосіб, що називається «безотвальної обработки» землі:

Цьогоріч у Юрія Сироти є 54 сорти помідорів: 22 сорти районовані та 32 нових сорти, де є 12 нових сортів томатів «Гном».

«У цьому році я взяв 12 сортів «Гном», про які мало хто знає, що це за помідори. Це помідор, який не потребує такого догляду, як звичайний помідор. Він чималенький, потребує пасинкування. У сам себе формує», — сказав лучанин.

Часте підживлювання томатів, говорить лучанин, шкодить майбутньому врожаю: усі поживні речовини замість плодів «йдуть» у листя.

«Коли його (томат — ред.) часто будете підживлювати, він буде штабний, великий, зелений, жирний, урожаю не дасть. Підживка помідорів: зацвіла кисть нижня — підлив, зав’язалася — підлив, дозріла кисть підлив і достатньо. Підливається помідор до літра під рослинку», — сказав господар.

Кущів томатів у випадку необхідності, зазначив 66-річний чоловік, потрібно оприскувати від фітофтори — захворювання садових культур.

«Я беру старий, дедовский препарат — це бордоська суміш: 100 г мідного купоросу, 100 г негашеного вапна, змішав, зробив. Помідор кропити, не можна його ходити й фарбувати. Окроплювати його треба по землі і старатися, щоб воно попало під листочок», — сказав лучанин.

Юрій Сирота додав, що найголовніша «заповідь» для томатів — це мульча, котра не лише покращує якості ґрунту, а й захищає плоди до їхнього повного дозрівання.

«Якщо замульчувати помідор, то фітофтора, грибки, спори фітофтори практично не пробивають мульчі. Вони піднімаються в мульчу і там гинуть», — додав лучанин.

Читайте також:

Можливо зацікавить