Великий гріх: коли можна і не можна пекти паски
У понеділок, 29 квітня, розпочалась Страсна седмиця. Однією з найважливіших справ у цей тиждень здавна вважається випікання великодніх пасок. Це процес, який потребує певної майстерності, концентрації та часу. Основними складовими великоднього хліба є борошно, яйця, цукор, вершкове масло, молоко та дріжджі. А начинка залежить від особистих уподобань. Найчастіше паски збагачують родзинками, сухофруктами (наприклад, в’яленою журавлиною), цукатами.
Про це пише Радіо.Люкс.
Коли печуть паски?
Зазвичай паски випікають в останній тиждень перед світлим святом. Він називається Страсним і є найбільш суворим періодом за увесь Великий піст. Цей час є найкращим для підготовки до Великодня: фарбування яєць і випікання пасок чи солодкого хліба.
Найпопулярнішими днями для випікання пасок є Чистий четвер, який у 2024 році припадає на 2 травня, а також Велика субота (4 травня), але є й ті, хто починає заздалегідь – у середу (1 травня). Якщо ти плануєш зробити багато пасок, тоді процес приготування розбивається на два-три дні.
Коли не можна випікати паски?
Важливо не пекти паски в Страсну п’ятницю, яка у 2024 році припадає на 3 травня. Для вірян це день найбільшої скорботи. За Біблією, у п’ятницю розіп’яли Ісуса Христа.
У цей день багато хто зовсім відмовляється від їжі або їсть тільки рослинні продукти, такі як овочі. Також у Страсну п’ятницю не можна виконувати ніяку роботу, і готувати великодні страви також, бо це великий гріх.
Читайте також:
- Класична паска: рецепт луцького шеф-кухаря
- В який день Страсного тижня можна працювати на землі
- Перевірений роками: бабуся з Волині поділилася рецептом паски без замішування тіста