Віддання Пасхи 2025: чи можна працювати на городі 28 травня

Віддання свята Пасхи у 2025 році припадає на 28 травня. Це свято є перехідним і відзначається в 39-й день після Пасхи. Саме цього дня закінчується святкування Христового Воскресіння, а через день, 29 травня, православні відзначатимуть Вознесіння. Відтак, вважається, що у цей день будь-яку роботу по дому чи на городі категорично заборонялося.
Про це повідомляє today.ua
Віддання Пасхи — останній день в цьому році, коли в храмах лунають пасхальні піснеспіви. Літургія також завершується останнім у цьому циклі пасхальним хресним ходом. З цього дня віряни перестають вітати один одного фразою «Христос Воскрес!» — «Воістину Воскрес!», як це було заведено робити впродовж попередніх 40 днів.
Що не можна робити на Віддання Пасхи
У цей святий день заборонено займатися будь-якою хатньою роботою. Не можна мити, прати, прибирати в будинку, прасувати і працювати в городі, підмітати і займатися садом. Також не можна лаятися і сваритися, конфліктувати і з'ясовувати стосунки, брехати і обмовляти.
Все, що підпадає під категорію гріх, у церковне свято не допустимо. А значить не можна відмовляти в допомозі і не подати милостиню тому, хто просить, не можна кидати сміття на вулиці і плювати, піддаватися смуткові і допускати негативні думки. Чисті помисли, позбавлення від шкідливих звичок, бажання духовно зростати і очищатися в такі дні тільки вітається, про все інше потрібно забути.
Не варто працювати в саду чи на городі, оскільки Віддання Пасхи також вважається великим церковним святом, а фізична праця в такі дні заборонена.

На Віддання Пасхи рекомендується відвідати церковне богослужіння, якщо такої змоги немає — помолитися вдома. Також слід на свято присвятити час духовним пошукам, підбити підсумки у власних вчинках та думках. Не нехтуйте можливістю на Віддання Пасхи зробити якусь добру справу.
Читайте також:
- Вознесіння Господнє 2025: чи можна працювати на городі 29 травня
- Повний церковний календар на 2025 рік: дати найбільших свят, поминальних днів та постів
- Як потрібно святкувати Трійцю: пояснення волинського священника