Несуть погану енергетику: які дерева ніколи не слід садити біля будинку
![Несуть погану енергетику: які дерева ніколи не слід садити біля будинку](https://vsn.ua/storage/news/bNK2Dm8JJ1atib97GBuwNztzgOiwgLfjToSMdUSx.png)
Складно уявити собі будинок, біля якого не ростуть дерева. Вони дарують влітку приємну прохолоду, а під час цвітіння тішать ароматом. А ще дерева несуть в собі певну енергетику, і це було відомо ще нашим предкам. Якщо посадити біля хати певні дерева, то ви зробите ділянку не лише комфортною та естетичною для проживання, але й зможете захистити свою родину від бід, принести в сім'ю щастя та добробут.
Про це пише УНІАН.
«У деяких дерев інвазивне коріння або слабкі гілки, які схильні до поломки і зазвичай завдають шкоди майну, якщо їх посадити біля будинків», - ідеться в публікації.
Що не можна садити біля будинку - список
До переліку таких дерев експерти внесли такі:
1. Іва. За словами сертифікованого арбориста і власника послуг з догляду за деревами Алекса Каспрзака, у верб одні з найбільш інвазивних кореневих систем, а їхня слабка структура деревини зазвичай призводить до відмирання гілок. Співвласниця розплідника рослин і дерев у Вермонті Карен Менікс додала, що коренева система верб може пошкодити фундамент будинку, або коріння може прокласти тунелі в септичні системи в пошуках більшої кількості води. Хорошою альтернативою можуть бути річкова береза або плакучий бук.
2. Груша Бредфорд. Як зазначив Каспрзак, у цих дерев погана структура гілок і коріння «злегка нав'язливе». Альтернатива: ірга або східний редбад.
3. Сріблястий або норвезький клен. Арборист попередив, що з усіх представників сімейства кленів у сріблястих найбільш нав'язливе коріння: "Вони також швидко ростуть, що призводить до слабкого кріплення гілок і збільшує ймовірність падіння гілок". Альтернатива: червоний або цукровий клен.
4. Ясен. Зазначається, що ці дерева занепадають у багатьох районах через інвазивних златок смарагдового ясена. Ці маленькі зелені жуки відкладають яйця на корі ясена і можуть призвести до загибелі навіть великих дерев всього за кілька років. Сертифікований арборист Кевін Клівленд попередив, що, якщо його все ж таки посадити, ясеню знадобиться негайне і послідовне лікування, щоб вижити". Альтернатива: береза або дуб
5. Чорний горіх. У цих дерев також часто відбувається відмирання гілок, а їхнє коріння більш інвазивне, ніж у більшості інших листяних дерев, зазначив Каспрзак. Альтернатива: чорна вишня або сумах оленерогий.
Читайте також:
- Двоє волинян незаконно зрізали більше ста дерев
- Які садові дерева треба обов'язково обрізати ще у лютому: повний перелік
- Чому в Луцьку масово зрізають дерева: пояснення комунальників