4 кілограми з одного куща: чим потрібно підгодувати картоплю в липні

Коли підживлювати картоплю селітрою?

Багато городників ігнорують підживлення картоплі, думаючи що цей овоч непримхливий і може рости і без зайвого догляду. Проте якщо ви хочете отримати гарний врожай картоплі, радимо у липні її підживити.

У липні починають формуватися бульби картоплі. Від кількості та якості підживлення безпосередньо залежить урожайність, - пише Уніан.

Якщо докласти трохи зусиль зараз і підготувати добрива, то наприкінці літа кожен кущ «віддячить» вам. 

Рідке підживлення картоплі

Дуже ефективним вважається підживлення картоплі рідкою сумішшю. Бульби швидко вбирають таке добриво і починають рости на очах. Рідке підживлення прискорює дозрівання картоплі, збільшує стійкість до хвороб і живить мікроелементами. Недолік цього способу - трудомісткість. Доведеться вручну полити кожен кущ.

Хороший варіант, чим підживити картоплю в липні, - це настій трав і дріжджів. На бочку об'ємом 100 л візьміть 2 відра бур'янів і 3 пачки сухих дріжджів. Залийте суміш водою і залиште настоятися на 5-7 днів. Потім за бажанням внесіть 2 столові ложки мінерального добрива (гумату калію або нітроамофоски).

Готовим розчином підгодуйте картопляні грядки - по 2 літри під кожен кущ. Розбавляти суміш не потрібно. Підживлення проводяться в суху погоду.

Комплексне удобрення картоплі

Це набагато простіший спосіб, чим удобрити картоплю в липні. Не потрібно нічого замішувати - просто візьміть готове комплексне добриво. Корисною для картопляних грядок буде азофоска (вона ж нітроамофоска). Розсипте по 2 чайні ложки під кожен кущ, а потім полийте грядки.

Важливо зазначити, що удобрювати картоплю мінеральними речовинами не рекомендується, якщо до збору врожаю залишилося 2 тижні і менше. Інакше нітрати з добрива можуть потрапити в бульби і спричинити отруєння.

Читайте також:

Можливо зацікавить