Сода рятує врожай: як звичайний розчин зробить помідори смачнішими та захистить від хвороб

Сода корисна не лише на кухні, а й на городі. Досвідчені дачники стверджують, що цей простий засіб допоможе захистити томати від шкідників і хвороб, стимулювати рясне плодоношення та зробити плоди ще смачнішими.
Про це пишуть Добрі новини.
Сода діє по-різному. По-перше, вона створює в ґрунті слаболужне середовище, в якому грибки не так поширюються. Це означає, що ймовірність фітофтори чи інших поширених хвороб помідорів дорівнюють майже нулю. По-друге, вона відлякує комах – попелиць або павутинних кліщів, які так люблять соковиті листки томатів.
Але головний секрет – у підживленні. Про цей рецепт знають далеко не всі дачники. На відро води треба взяти дві столові ложки соди, стільки ж соняшникової олії, одну подрібнену таблетку аспірину і трохи тертого господарського мила. Олія допомагає суміші краще прилипати до листя, аспірин стимулює імунітет рослин, а мило – це і засіб від шкідників, і «клей» для розчину.
Обробляйте свої куща цим розчином раз на 10 днів, щоб вже скоро їх не впізнати. Та важливо памʼятати, що треба дотримуватися пропорцій і не думати, що чим білье – тим краще. В усьому має бути «золота середина». Обробку краще робити пізно ввечері, після заходу сонця.
А тепер поговоримо про смак. Так, сода впливає і на нього. Помідори, які отримують таку підживку, виростають справді солодшими, але з відповідною приємною кислинкою – усе, як треба. Вони менше тріскаються, краще зберігаються і навіть виглядають апетитніше! Усі рівненькі, гладенькі й глянцеві, наче з картинки.
Якщо немає бажання готувати складну суміш, можна просто розвести чайну ложку соди у літрі води і поливати під корінь раз на тиждень. Це теж дає результат, але не такий потужний, як попередній розчин.
Читайте також:
- Як збільшити врожай огірків удвічі: просте підживлення
- Як вибрати справді стиглий кавун: 5 ознак соковитої і солодкої ягоди
- Як захистити помідори від фітофторозу: простий трюк