Броню пропалило лише раз: військовий волинської бригади про «куницю» у дії
Військовий Максим з 100-ї окремої механізованої бригади розповів про переваги БМП Marder, зокрема її надійність та ефективність у бойових умовах, а також чому ця техніка перевершує радянські аналоги.
Про військового та його захопленням «бойовою подругою» розповіли на фейсбук-сторінці бригади.
«Перше знайомство з «куницею» відбулося на одному з полігонів на заході України. Одразу впали в око її надійність та легкість у використанні. Попри це, навіть у бойових умовах, наш екіпаж продовжує вдосконалювати свої навички у застосуванні даної техніки», – розповідає Максим.
Зазвичай бронеавтомобіль використовують для транспортування піхоти на бойові позиції, евакуацію поранених та, як кажуть самі бійці, аби «насипати» ворогам як слід. В цьому нашим хлопцям допомагає 20-міліметрова гармата, яка чудово себе показує в боротьбі проти ворожої піхоти та дронів.
«Основна загроза для цієї машини – FPV-шки, тому ми встановили ззовні антидронову решітку, а під час виїзду на позиції вмикаємо засоби РЕБ», – говорить Максим.
За словами оператора-навідника, БМП Marder має якісну броню, яка захищає екіпаж від ворожих куль, снарядів та скидів.
«За час активних бойових дій лише одного разу броню пропалило кумулятивним снарядом», – пригадує боєць.
За словами екіпажу, німецька бронемашина має суттєві переваги перед радянськими аналогами, зокрема в плані броні, а також ходової частини. Основним недоліком у використанні німецької «куниці» хлопці називають відсутність запчастин, але завдяки вмілим рукам та кмітливості наших бійців, зазвичай подібні проблеми розв’язуються швидко.
Читайте також:
- Вихователька стала командиром відділення операторів БпЛА: історія «Миші» зі 100 ОМБр
- Боронять Україну на одній із найгарячіших ділянок фронту: батько з сином воюють у волинській «сталевій сотці»
- Від хлібороба до головного сержанта саперного взводу: історія військового з Волині на псевдо «Квадрат»