Анатолій Цьось про плани на 5 років: яким буде Волинський національний університет імені Лесі Українки

Нещодавно у Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулись вибори ректора. Перемогу здобув нинішній керівник вишу, доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Анатолій Цьось. Він очолюватиме один з найбільших закладів вищої освіти області протягом наступних п’яти років.
«Волинській службі новин» відразу після виборів вдалося розпитати в Анатолія Цьося про плани на майбутні роки.
Зазначимо, що серед кандидатів на посаду ректора були докторка економічних наук, професорка Наталія Павліха і кандидатка історичних наук, доцентка Мирослава Філіпович.
У списку виборців було 1159 людей. Серед них - викладачі, працівники університету й делеговані представники студентів. Загалом на вибори прийшов 991 виборець.
Ось як розділилися голоси в університеті:
- Мирослава Філіпович набрала 37 голосів;
- Наталія Павліха отримала 165 голосів;
- Анатолія Цьося підтримали 746 виборців;
- Проти всіх - проголосували 29 людей.
Анатолію Васильовичу, то яким буде Лесин виш в наступні п’ять років? Над чим Ви працюєте вже після обрання?
«На першому місці, звичайно, навчання студентів, міжнародна і внутрішня академічна мобільність, розвиток освітніх програм з подвійним дипломом, реалізація програми Erasmus + для студентів і працівників. Це – відома та важлива освітня можливість, яка дає шанс, по-перше, залишитись молоді в Україні, отримати міжнародний досвід, дореалізувати свій потенціал у професійній діяльності. Окрім цього, працюємо над реалізацією програм елементів дуальної освіти.
Ми максимально працюємо над тим, щоб наші студенти мали змогу здобувати якісну освіту, щоб створювалися спільні лабораторії в університеті разом із успішними виробництвами. Наприклад, відкрили комп'ютерні лабораторії спільно з компаніями InternetDevels і SoftPrime. Нещодавно з Оксаною Короткою започаткували академію естетичної медицини на профільному факультеті для підвищення кваліфікації фахівців саме в цій галузі. Тому такі цікаві проєкти ми будемо продовжувати й надалі.
Важливо створити хороші умови для роботи викладачів і навчання наших студентів. Тому не обійдеться без ремонтів. У нас своя стратегія, тому, в першу чергу, ремонтували аудиторії, зокрема, там, де проводиться навчальний процес. Це було найголовніше, бо, на жаль, вони були не в зовсім хорошому стані. Відремонтували майже 200 аудиторій. Воно, можливо, медійно не так видно, але ми вирішили дуже важливе завдання – це забезпечення належних умов навчання. Зараз мова йде про створення ветеранського простору і ремонт актового залу у головному корпусі, і багато іншого. Тому я просто продовжую добре виконувати свою роботу. Щоб студенти мали змогу здобувати хорошу освіту, викладачам необхідно забезпечити належні умови для роботи, а університету – високий рейтинг, сталу репутацію лідера.
У чому унікальність нашого університету? Ми дуже чітко поєднуємо зміст і форму. Дуже неправильно, коли йде перекос в бік одного чи іншого.
Якщо брати зміст, то якість освітніх програм – це і академічна мобільність, міжнародна і дуальна освіта. Це і наше місце в рейтингах. Ми входимо до 20-ти серед усіх, і до 10-ти найкращих класичних університетів України, а в країні більше 250 закладів вищої освіти. Наш зміст забезпечує той дух, який закладений. Наші науковці-філологи підготували 12 томів творів Олени Пчілки. Два тижні тому була презентація цього зібрання. Оце і є якість освітнього процесу, його визначає наповнення, яке є в цих стінах університету. І далі – форма. Це стіни, ремонти, коридори, аудиторії, навчальний простір. Дуже важливо, що ми розвиваємо таке академічне середовище, де тісно поєднується і зміст, і форма. Тому ми унікальні, один з найкращих закладів вищої освіти нашої держави», – розповідає ректор.
А скільки студентів сьогодні навчається в університеті? Яка зараз тенденція?
«Чи ми, як університет, зараз маємо проблеми із набором студентів? Ні. Відкрили затребувані освітні програми, і в нас кількість студентів за останні п'ять років зросла майже вдвічі. Мали трохи більше 8 тисяч студентів п'ять років тому. А зараз у нас 11 тисяч 990 студентів.
Нещодавно до нашого університету приїжджали Андрій Бутенко – голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та заступниця голови Олена Єременко. І ми аналізували, чому в Україні суттєво зменшилась кількість студентів загалом. А в окремих університетах, на заході України, суттєво зросла. До речі, таких університетів є тільки 8. Два наших луцьких, львівських два, прикарпатський, чернівецький та ще кілька. Чому не збільшилася кількість студентів в рівненських, хмельницьких університетах? І чому є позитивна динаміка зокрема у нашому? От саме завдяки якості освіти, бо ми активно працюємо, розвиваємо нові освітні програми, і до нас йдуть студенти. Чому в нас, на Волині, не стоїть питання об'єднання університетів? Тому що ми маємо два самодостатні, потужні університети.
І тому зросла кількість студентів: за рахунок якісної освіти, реалізації актуальних програм, які пропонують зокрема можливості міжнародної мобільності. Ми дуже багато реалізуємо ініціатив неформальної освіти для студентів. І оце забезпечує зростання. Але, разом з тим, тенденція по Україні і на Волині дуже негативна», – підсумував Анатолій Цьось
Читайте також:
- Академію естетичної медицини відкрили у Луцьку
- У Луцькому НТУ розповіли, де братимуть гроші на реконструкцію Будинку офіцерів
- У волинському виші преміюють 311 найкращих викладачів