Чому вибухають банки з консервацією: найчастіші помилки

Чому зриває консервація?

Напевно, кожна людина, яка закривала консервацію, стикалася із проблемою псування консервації. Щоб уникнути цієї проблеми і насолодитися смачною консервацією взимку, потрібно знати кілька хитрощів.

Про 6 головних помилок, через які псуються наші припаси на зиму, - пише Уніан.

Неправильна стерилізація банки і кришки

Причина номер один вибухів консервації - неправильна або недостатня стерилізація банок. Обробка теплом вбиває бактерії і запобігає проблемам з консервацією. Щоб процес точно пройшов успішно, читайте на УНІАН Як правильно стерилізувати банки. Не забувайте також обробити кришки.

Нещільно закрита кришка

Після приготування закрутки переверніть банку догори дном і струсіть кілька разів. Переконайтеся, що вміст ніде не протікає. Банка повинна герметично закрита, а на шийці не повинно бути відколів. Якщо в заготовку потрапить повітря, то вона неминуче зіпсується.

Недостатня чистота

Ретельно вимийте всі овочі, фрукти і зелень, які використовуєте для консервації. Також обов'язково промийте банки зсередини від розводів і забруднень. У бруді розмножуються бактерії, через які вибухають банки.

Недостатньо заповнені банки

Банки потрібно заповнювати рідиною або варенням до самої основи горлечка. Якщо в банку багато повітря, то зростає ризик вибуху закрутки. 

Неправильно приготована консервація

При приготуванні основи для консервації точно дотримуйтеся рецепта. Не зменшуйте час варіння, інакше продукт швидко зіпсується. Також не варто відхилятися від кількості інгредієнтів. Особливо точно відміряйте кількість спецій.

Неправильна температура зберігання

Більшість закруток після приготування потрібно зберігати при температурі не вище +12° градусів. При вищій температурі вміст починає псуватися. А в поєднанні з раніше названими помилками банку і зовсім може вибухнути. Якщо у вас немає прохолодного льоху або підвалу, банки можна виставити в холодильник.

Читайте також:

Можливо зацікавить