5 головних міфів про воду: розбираємося з експерткою

5 головних міфів про воду: розбираємося з експерткою

Вода – це основа життя, але чи правильно ми її споживаємо? Дієтологиня Людмила Рибак у розмові з ВСН пояснює, яку воду варто пити щодня, чому популярні поради щодо питного режиму можуть бути шкідливими та розвінчує найпопулярніші міфи.

Не вся рідина є водою

Відомо, що діти складаються на 80% з води, а дорослі на 70%. Але чомусь ми всі звикли думати, що вода – це просто якась рідина і вона може потрапляти в організм у будь-якому вигляді. Часто люди плутають пиття води, з вживанням супу, чаю, кави, газованих напоїв та соків.

«Все, що не є водою в чистому вигляді сприймається нашим організмом як їжа. Коли при розщепленні їжі утворюється кислота, яку організм має вивести, то має бути луг, який призведе на біохімічному та клітинному рівні реакцію в організмі, для того, щоб ця кислота вийшла. Для цього потрібно пити лужну воду, в якій є магній, калій, натрій та кальцій. Це ті елементи, які роблять ось цю реакцію нейтралізації кислоти».

Лужна вода

Для щоденного споживання вода повинна бути лужною. Раніше лужна вода була скрізь, кринична вода – це і є лужна вода. У сучасному світі її позначають позначкою pH.

«Для щоденного споживання вода має мати pH 7,5 - 8,3. У Європі питна вода продається з певним рівнем pH, вони не п'ють іншу воду. У нас теж є своя вода з рівнем pH, це “Червона калина” та “Карпатська джерельна”. Це непогані води, але позначки pH ви на них не знайдете. У нас взагалі законом не регулюється питання питної води для людини.

Так відбувається, тому що наша дієтологія - значно відстала в порівнянні з іншими країнами. Якщо pH води більше за 8,3 або вода з добавками, то це вода, яку призначає лікар для людей з певними патологіями та п’ється вона згідно протоколів».

Вода з крану та автоматів розливу води

Усім відомо, що воду з крану очищують за допомогою хлору, але він витісняє з організму йод, який виробляє щитоподібна залоза. Щодо автоматів, все залежить від власника, на скільки він добросовісний і чи поставив в автомат якісне обладнання.

«Якщо ви не знаєте, яку воду пити, краще придбати для себе pH лакмусовий папірець (їх ще називають тест-смужка pH). Коли ви кудись їдете чи подорожуєте, він має бути при вас, так ви завжди знатимете, яку водичку ви п'єте».

Вода до та після їжі

Часто в інтернеті можна зустріти поради, що пити воду потрібно за 20 хвилин до прийому їжі та за 30 хвилин після. Пані Людмила це спростовує:

«Це найбільша брехня, яка тільки може бути, і чомусь вона дуже легко заполонила інтернет і дала людям дуже великі проблеми зі здоров'ям шлунково-кишкового тракту і підшлункової. Вода на хімічному рівні не може розвести соляну кислоту. Це просто нереально з точки зору хімії, розумієте?

Вода ж, вона не просто впала якось у шлунок та й все. Є велика кривизна шлунку і мала. Вода рухається по малій кривизні шлунку, а їжа по великій. Шлунок бере стільки води скільки йому потрібно, а кишківник вбирає все інше. І за допомогою мікро та макро елементів, розщеплює їжу і дає певний об'єм інформації в організмі на рівні окисно-відновної реакції».

Рекомендації щодо кількості та інтервалів пиття води

На один кілограм ідеальної маси тіла треба пити 40 мілілітрів лужної води. День радять починати зі склянки теплої води, вона очищає організм від токсинів.

«Наш організм самостійно говорить, коли ми хочемо пити, коли ми хочемо їсти, варто лише дослухатись до себе та своїх потреб. Щоб не шкодити організму потрібно самостійно слідкувати за собою. От чесно, якоїсь однієї рекомендації немає. Просто має бути як мінімум дві літри води на день і пити її так, щоб вона вам не заважала.

Маленькими ковтками, з комфортом для себе, якщо вода в чистому вигляді не подобається, можна додати апельсини чи лимон. Але знову ж таки, ми говоримо про здорових людей. Тому що людям з проблемами шлунку вода з лимоном заборонена, ці всі речі потрібно накладати, на різні ситуації».

Підтримка водного балансу сприяє: покращенню стану шкіри, вона стає еластичнішою. По-друге, запускається процес травлення. Для серцево-судинної системи відбувається зниження тиску.

«Інколи людина приходить, в неї взагалі немає проблем з серцем, немає проблем з судинами. А тиск від того, що вона ніколи не п'є води, тому в неї дуже густі рідини. І з цим справляється прекрасно вода. Людям з високим тиском потрібно почати розпивати воду, поступово збільшувати споживання води до своєї норми. Люди, які систематично не п'ють води, вони недоотримують магнію.

А магній – це такий елемент, без якого ваша центральна нервова система не буде працювати на відмінно, не буде справлятися з усім навантаженням. Важливо пам'ятати, що у стрес людина використовує у двічі-тричі більше мінералів, корисних речовин та вітамінів на нейтралізацію стресу, чим у звичайному стані».

Формування звички

Якщо не можете самостійно контролювати споживання води, можна завантажити додаток на телефон, який буде надсилати вам сповіщення з нагадуванням.

«Ставте водичку перед собою, як нагадування про те, що вам потрібна вода. При будь-якій нагоді, пийте воду. Перший час потрібно заставляти себе, а згодом пиття води стане звичкою».

Важливим є те, що поради, надані в цьому матеріалі - лише для здорових людей. Якщо ви маєте ту чи іншу хворобу, спершу потрібно проконсультуватись з лікарем.

Автор: Тарас Панчелюга

Можливо зацікавить