Понад 25 років присвятив служінню українському народу в лавах міліції і поліції: історія захисника з Волині
Пан Олександр з лютого 2022 року проходить військову службу в батальйоні Луцького району 100 омбр. Понад 25 років свого життя він присвятив служінню українському народу в лавах міліції, а згодом і поліції, пройшовши шлях від оперуповноваженого до начальника одного із підрозділів.
У 2016 році Олександр у званні підполковника вийшов на пенсію. Проте вже у лютому 2022 року експоліцейський знову вдягнув однострій – цього разу піксельний… Його історію розповіли на сторінці 100 окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ.
Початок повномасштабного вторгнення зустрів у рідних Ківерцях, там же пішов до військкомату і за розподілом потрапив до 100 бригади.Свій військовий шлях розпочав на посаді старшого водія, але, враховуючи професійний та життєвий досвід, вже невдовзі був призначений головним сержантом одного із бойових підрозділів батальйону.
Вже у війську Олександр обрав собі позивний «Шахматист», адже дуже полюбляє грати у шахи.
«У житті, як і у грі, потрібно прораховувати свої дії на кілька ходів наперед, перш ніж щось зробити. А особливо, коли це стосується людських життів», – розповідає військовослужбовець.
За успішне виконання службових обов’язків наш співрозмовник був нагороджений відзнакою «За оборону рідного краю» від командування бригади, а у квітні цього року Олександр обійняв нову посаду – інструктора штабу.
«Роби те, що повинен, і роби це професійно. Разом із тим, в будь-якій ситуації необхідно залишатися людиною. Тоді і люди ставитимуться відповідно, незалежно від статусу», – запевняє «Шахматист».
Найбільше наш герой прагне повернутися додому із Перемогою, адже там на нього чекає велика любляча родина: дружина Наталія, 14-річний син Богдан та 16-річна донечка Софія, а також батьки: Сергій Михайлович та Катерина Герасимівна.
Разом із тим, Олександр не розуміє людей, які намагаються так чи інакше уникнути служби у Збройних Силах.
«Якщо не стати на захист Батьківщини зараз – потім доведеться воювати за чужу армію і чужі цінності», – переконаний «Шахматист».
Читайте також:
- «У Західній Україні є вибір, а в харків'ян його не було», - командир Сергій Козак з Волині про єдність під час війни
- Знесло половину черепа снарядом, уламок застряг біля серця, та він вижив: історія розвідника з Волині
- «Наше суспільство ще до кінця не усвідомило рівень і масштаб героїзму, який здійснюють захисники», - розмова з народною депутаткою Іриною Констанкевич