Як прискорити проростання гладіолусів: ефективні методи перед посадкою

Щоб гладіолуси зацвіли раніше та були здоровими, їхні цибулини потрібно правильно підготувати перед посадкою.
Це не лише прискорить проростання квітконосів, але й знизить ризик появи хворих і ослаблених рослин, інформує Ukr.Media.
Посадку гладіолусів треба проводити, коли температура ґрунту на глибині 10 см досягає 10-12°C.
Пророщування цибулин краще починати за 15-20 днів до висадки. Важливо точно розрахувати час, щоб паростки і коріння не встигли перерости, оскільки цибулини з розвиненою кореневою системою можуть отримати більше пошкоджень при посадці, що призводить до захворювань і поганого приживлення.
У першу чергу необхідно уважно оглянути цибулини і позбутися хворих (гнилих, м'яких, з нальотом і пліснявою). Решту бульб слід відсортувати за розміром і очистити від лушпиння. Покривні луски рекомендується знімати обережно, починаючи від паростка і рухаючись до денця, щоб мінімізувати ризик пошкодження дрібних паростків, які можуть знаходитися під лусками.
Для запобігання зараженню грибковими та бактеріальними інфекціями (особливо якщо в сховищі були виявлені пошкоджені цибулини) рекомендується знезаразити посадковий матеріал, замочивши його в розчині фунгіциду. Універсальним засобом для дезінфекції є марганцівка. Цибулини потрібно занурити в 1%-ий розчин на 30 хвилин — 1 годину, потім ретельно промити і висушити.
Методи вигонки цибулин гладіолусів перед посадкою
- В тирсі. Для пророщування гладіолусів у тирсі необхідно підготувати ємність з невисокими бортиками та дренажними отворами, яку встановлюють на піддон. На дно ємності укладають дренаж, потім зверху рівномірно розподіляють тирсу шаром 1,5-2 см і добре зволожують її. Цибулини гладіолусів розміщують на тирсі денцем донизу, заглиблюючи їх приблизно наполовину. Контейнер слід поставити в тепле і світле місце, уникаючи прямих сонячних променів, а субстрат періодично зволожувати за допомогою пульверизатора.
- У воді. Цибулини розміщують у контейнері близько одна до одної, заливають теплою відстояною водою так, щоб вона покривала третину цибулин, і поміщають у тепле місце з розсіяним світлом. Під час вигонки час від часу додають воду. Рослини, отримані таким чином, швидко починають цвісти, однак тривалість цвітіння при цьому зменшується.
- На вологій тканині. М'яку натуральну тканину складіть у кілька шарів, змочіть водою і укладіть на дно контейнера. Потім розмістіть на ній підготовлені цибулини. Контейнер слід поставити в тепле, добре освітлене місце і підтримувати вологість тканини до появи паростків.
Читайте також:
- На Волині заборонено продавати підсніжники: які штрафи загрожують порушникам
- Догляд за півоніями: як правильно підживлювати квіти навесні
- Коли і як прищеплювати дерева навесні