ВНУ готує нову стратегію розвитку: про що говорили на Наглядовій раді у Луцьку

У Луцьку відбулося засідання Наглядової ради Волинського національного університету імені Лесі Українки. Під час зустрічі ректор Анатолій Цьось розповів, які зміни та плани чекають на університет у найближчі роки — від нової стратегії розвитку до ремонтів, підтримки військових і навчання іноземних студентів.
У пятницю, 11 липня, напередодні інавгурації Цьося Анатолія Васильовича на посаду ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки відбулося засідання Наглядової ради ВНУ. Захід провели у змішаному форматі — частина учасників була присутня офлайн, інші ж долучилися онлайн.



Серед присутніх: голова Наглядової ради - народна депутатка України Ірина Констанкевич, заступник голови Наглядової ради, голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, директор Будівельної компанії «Інвестор» Андрій Разумовський, секретар ради Андрій Ягенський, ректор Київського національного університету будівництва й архітектури Олексій Дніпров, постійний представник при Раді Європи Борис Тарасюк, директор Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар та інші.
Перед початком обговорення присутні привітали Анатолія Васильовича з нагоди повторного призначення на посаду ректора університету, побажали мудрості, наснаги та підтримки однодумців у реалізації всіх задумів. У відповідь Анатолій Цьось подякував за довіру та окреслив ключові напрямки, які будуть винесені на обговорення перед затвердженням нової стратегії розвитку університету на найближчі роки.
«Я сподіваюся, що Наглядова рада підтримає всі наші ініціативи, запропонує своє бачення розвитку університету і ми це обов'язково врахуємо в цьому році під час затвердження нової стратегії розвитку університету», — зазначив ректор у коментарі журналістам ВСН.


Один із головних акцентів виступу був на тому, що університет — це спільнота людей, яка не тільки зберігає свої традиції, а й створює нові ідеї. Анатолій Цьось наголосив, що історія навчального закладу має велике значення, і цю спадщину важливо не просто підтримувати, а розвивати відповідно до сучасних потреб.
«Наше завдання — не зупинитися, а максимально розвивати традиції і створювати нові», — зазначив ректор, звертаючись до членів ради.
Ректор окреслив ключові напрямки, які ляжуть в основу нової стратегії розвитку університету, яка буде винесена на конференцію трудового колективу в листопаді. Йшлося про документ, який визначатиме, куди рухається університет у найближчі роки.
Серед пріоритетів — якісна освіта, наука й інновації, міжнародна співпраця, підтримка ЗСУ, ветеранської спільноти та створення ветеранського простору на базі факультету історії, політології та національної безпеки. Вартість проєкту — майже 20 мільйонів гривень.
Говорили й про важливу для всієї Європи культурно-освітню подію: підготовку до 600-річчя З’їзду монархів у Луцьку. Цьось також наголосив на важливості корпоративної культури, зокрема дослідженні та збереженні спадщини Лесі Українки та Олени Пчілки:
«Це наше обличчя, це те, що відрізняє наш університет від будь-якого іншого».


Важливою, на думку ректора, є робота з іноземними студентами. Університет уже розпочав реконструкцію гуртожитку, аби створити умови, які відповідатимуть міжнародним стандартам
«Маємо працювати вже, щоб ми мали змогу готувати іноземних студентів після війни... І зараз ми починаємо працювати над проєктом повністю перебудови другого гуртожитку, щоб він відповідав сучасним стандартам».
Цифровізація навчального процесу також посіла важливе місце у виступі. За словами Анатолія Васильовича, університет має перейти на електронні сервіси вже цієї осені:
«Я дуже надіюся, що з осені ми повністю запровадимо електронний документообіг. Ми повністю будемо запроваджувати електронний журнал, електронні відомості».




Серед запланованих інфраструктурних змін — оновлення лабораторного корпусу, що передбачає ремонт кількох десятків навчальних аудиторій. Нову стратегію розвитку університету буде винесено на конференцію трудового колективу в листопаді. До цього часу — триватимуть обговорення в колективах.
Читайте також:
- Анатолія Цьося призначено на посаду ректора ВНУ імені Лесі Українки
- 35 років присвятив університету: помер професор Луцького НТУ
- ВНУ імені Лесі Українки та футзальний клуб «Любарт» підписали договір про співпрацю