Як сім'я з Волині адаптувалася до життя без газу та підготувалася до блекаутів
Олексій Савчук з Гіркої Полонки Луцького району разом із дружиною два роки живе у приватному будинку без газу. Вся побутова техніка в їхньому домі працює на електриці: кавомашина, чайник, мікрохвильовка, плита та витяжка.
За словами чоловіка, у будинку встановлений електрокотел та бойлер. Щоб заощадити електроенергію, ці прилади вмикають на ніч, - пише Суспільне.
«Потужність електрокотла на сьогодні 12 кіловатів, нам його вистачає повністю, — говорить Олексій Савчук. — А бойлер 2,5 кіловата на 100 літрів. Ми люди економні, бо пенсіонери».
До планових вимкнень електроенергії подружжя підготувалося. На терасі встановили газову плиту з балоном, яку придбали для приготування їжі.
«Поставили газову плитку, балон і як немає світла — можна собі їсти зварити. Загородили тут. Внуки приїжджають, кажуть: бабуся, то в тебе тут літня кухня», — каже дружина Світлана Савчук.
Як розповідає господар, в родині розглядали різні варіанти — і на випадок блекауту, і на випадок планових відключень електроенергії.
«В нас є два балони: один підключений до плитки, другий заповнений на випадок, що перший закінчується. І в нас на дачі є такий газовий пристрій, що горить газ і повітрям дує. Це такий дуйчик, який можна ставити й грітися. Але в нас ще не було такої потреби», — говорить Олексій Савчук.
«Як то кажуть українці: аби нас не били, не зачіпали, то ми пристосуємося до всього, вийдемо з будь-якого положення», — додає дружина Світлана.
Зі слів мешканця Гіркої Полонки, в літній період за місяць в середньому сім’я використовує орієнтовно 250 кВт, взимку — до півтори тисячі кіловатів електроенергії. Це — майже 3 тисячі гривень.
Читайте також:
- «Луцькводоканал» зекономив мільйон завдяки сонячним електростанціям
- Як негазифікована громада на Волині готується до опалювального сезону
- «Ви мене лякаєте?»: лучанці, котра оскаржувала платіжки за доставку, перекрили газ